Warszawa: Na dworcu Warszawa Centralna uruchomiono punkt szczepień przeciw koronawirusowi

Warszawa: Na dworcu Warszawa Centralna uruchomiono punkt szczepień przeciw koronawirusowi
Fot. Pixabay

W niedzielę na warszawskim Dworcu Centralnym uruchomiono punkt szczepień przeciw koronawirusowi. Mieści się on w holu głównym Dworca Centralnego pod antresolą – poinformowały w poniedziałek Polskie Koleje Państwowe.

Jak przekazał PAP pracownik biura prasowego PKP Agnieszka Jurewicz, osoby zdecydowane na poddanie się szczepieniu przeciw COVID-19 mogą korzystać z tego punktu w dni powszednie w godzinach 8:00-12:00 oraz 15:00-19:00. W soboty punkt działa od 8:00 do 19:00, zaś w niedzielę i święta można z niego korzystać od godziny 10:00 do 16:00.

Poza wymogami sanitarnymi, obsługa zapewnia wszelkie wymagane świadczenia. To m.in możliwość wypełnienia e-karty szczepień, która jest dostępna w systemie gabinet.gov.pl. Ale także wydanie zaświadczenia o zaszczepieniu czy monitorowanie osoby zaszczepionej przez okres 15 minut.

Warszawski dworzec nie jest pierwszym tego typu miejscem w Polsce, na którym zdecydowano się na otwarcie punktu szczepień. W 2021 roku z takiej możliwości można było skorzystać na dworcu kolejowym Poznań Główny. (PAP)

Paweł Auguff
Print Friendly, PDF & Email