Warszawa: Charytatywne Wielkie Gotowanie Świątecznej Zupy w Hali Gwardii

Warszawa: Charytatywne Wielkie Gotowanie Świątecznej Zupy w Hali Gwardii
Mat. prasowe

Już w ten weekend 17-18 grudnia klienci Hali Gwardii i zarządcy obiektu kolejny raz wspomogą dzieci z warszawskiej Pragi sprzedając świąteczne zupy.

– Po raz czwarty jako gospodarz obiektu zorganizujemy charytatywne gotowanie. Każda zakupiona porcja wesprze cele fundacji Towarzystwa Przyjaciół Pragi. Wierzymy, że dzięki pracy zespołowej oraz hojności osób odwiedzających Halę Gwardii, tegoroczna akcja również zakończy się sukcesem i pozwoli dofinansować zakup środków i pomocy dydaktycznych dla podopiecznych fundacji. Dzięki wsparciu wszystkich darczyńców, na przestrzeni minionych lat mogła ona m.in. sfinansować zakup komputerów dla dzieci, które przez sytuację epidemiologiczną zostały wykluczone cyfrowo, a wcześniej dofinansować wyjazdy dzieci na obozy sportowe. W rolę pomocników – wolontariuszy św. Mikołaja w tym roku wcielą się studenci Szkoły Głównej Handlowej – mówi Robert Bar, zarządca Hali Gwardii – Jesteśmy zaszczyceni, że prezydent m. st. Warszawy Rafał Trzaskowski kolejny raz objął nasze wydarzenie swoim Honorowym Patronatem. Co roku spotykamy ludzi dobrej woli, którzy pomagają nam te zupy ugotować, a klienci chętnie wspierają naszą inicjatywę, kupując kolejne porcje. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni – dodaje Robert Baj.

Fundacja Klubu Szefów Kuchni przygotuje aż 400 litrów zupy: wigilijnego postnego barszczu oraz rozgrzewającą zupę grzybową. Będzie je można zjeść na miejscu oraz kupić na wynos w specjalnie przygotowanych słoikach (900 ml), by później po podgrzaniu postawić na świątecznym stole.

– Towarzystwo Przyjaciół Pragi wspiera lokalną społeczność od 1915 r. Jednym z naszych statutowych celów jest zapewnienie odpowiedniego wykształcenia i wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Dzięki wsparciu Hali Gwardii w ubiegłych latach, mogliśmy dofinansować zakup komputerów dla dzieci wykluczonych cyfrowo przez pandemię oraz wyjazd dla kilkunastu dzieci na obozy sportowe. Wierzymy, że dzięki współpracy z Halą Gwardii, a przede wszystkim hojności gości, którzy to miejsce odwiedzają, tegoroczna akcja pozwoli nam zebrać fundusze na zakup środków i pomocy dydaktycznych – mówi Marta Kanclerz z Towarzystwa Przyjaciół Pragi.

Wielkie Gotowanie Świątecznej Zupy odbędzie się:
  • 17 grudnia (sobota): 11:00-18:00
  • 18 grudnia (niedziela): 11:00 – do wyczerpania zapasów

Wydarzenie objął swoim Honorowym Patronatem prezydent m. st. Warszawy Rafał Trzaskowski. Inicjatorem eventu jest CBR Events, zarządca Hali Gwardii.

Jarmark Świąteczny – Festiwal Prezentów

W tym czasie w Hali Gwardii, oprócz tradycyjnego targu żywnościowego, odbędzie się także Jarmark Świąteczny – Festiwal Prezentów, który będzie trwał nieprzerwanie aż 7 dni. Gwiazdkowe prezenty, pyszne jedzenie, świąteczne dekoracje, grzane wino i magiczna atmosfera, to tylko część tego, co będzie można znaleźć na Jarmarku.

W trakcie Jarmarku można będzie spotkać się ze znajomymi przy cieście, winie… i przy okazji zamówić potrawy na wigilijny stół, by później odebrać je świeże tuż przed świętami, nawet 23 grudnia.

Jarmark Świąteczny i targ będzie czynny:
  • 16-17 grudnia (piątek-sobota): 9:00-20:00
  • 18-23 grudnia (niedziela-czwartek): 10:00-19:00
Natomiast część gastronomiczna Hali Gwardii będzie otwarta w standardowych godzinach.

Więcej informacjiHala Gwardii – Strona główna | Facebook

Spędzenie wolnego czasu i zakupy umilą m.in. świąteczne dekoracje i muzyka. Jedno jest pewne – w Hali Gwardii z pewnością każdy poczuje magię świąt.

CBR Events sp. z o.o. jest gospodarzem Hali Gwardii od 2017 roku. To już:
  • 5 lat owocnego budowania społeczności – dzięki wielu społecznym działaniom i przedsięwzięciom wokół Hali Gwardii utworzyła się bardzo lojalna, bogata kulturowo, zróżnicowana i otwarta społeczność, która stanowi największy i najbardziej cenny rezultat tej współpracy.
  • 5 lat poszanowania historii – poszanowanie historii oraz architektury Hali Gwardii było jednym z najważniejszych czynników podczas tworzenia koncepcji CBR Events na funkcjonowanie hali. Dzięki czemu zyskała ona unikalny charakter i niepowtarzalną atmosferę. Wielkim zainteresowaniem cieszą się np. walki bokserskie organizowane w Hali Gwardii, które podtrzymują dawną tradycję. .
  • 5 lat pomagania, tym, którzy tej pomocy potrzebują – operatorzy Hali Gwardii organizują liczne eventy charytatywne jak np. Wielkie Gotowanie Świątecznej Zupy, z których dochód przeznaczony jest na pomoc potrzebującym. Organizują również wystawy i spotkania autorskie różnych artystów, którzy nie mogliby sobie pozwolić na wystawę czy spotkanie w tak prestiżowym miejscu, a także wspierają różne, nawet licealne inicjatywy.
  • 5 lat funkcjonowania targowiska, a także organizacji bezpłatnych wydarzeń dostępnych dla każdego – CBR Events nadal chce żyć w symbiozie z tkanką miejską, by Hala Gwardii była miejscem dla każdego, wypełniona wielkomiejskich gwarem i śmiechem, by każdy czuł się w niej swobodnie.
  • 5 lat udanej współpracy z miastem st. Warszawa – operatorzy Hali Gwardii udowadniają, że partnerstwo publiczno-prywatne świetnie się sprawdza i przynosi korzyści wszystkim stronom.

CBR Events już od 5 lat z powodzeniem realizuje swój autorski projekt reaktywacji zabytkowej hali skupiającej producentów małych manufaktur z unikatowym asortymentem, niespotykanym w innych sklepach sieciowych oraz entuzjastów oryginalnych konceptów miejskich marketów żywnościowo-rozrywkowych. Dzięki swojej współpracy z najemcami, partnerami społecznymi czy instytucjami, CBR Events stworzyło nowy rynkowy standard, dbając przy tym o potrzeby klientów oraz społeczności lokalnej. Dzięki CBR Events Hala Gwardii zintegrowała się z tkanką miejską. Zgodnie z ideą przyświecającą operatorowi hali, na jej terenie nie znajdziemy dużych sklepów oraz popularnych marek.

Inspiracje zaczerpnięte przez operatora z podróży i odwiedzin w popularnych europejskich halach targowo-gastronomicznych pozwoliły stworzyć mu przestrzeń niedostępną dotąd w Warszawie. Od momentu przejęcia Hali Gwardii przez nowego gospodarza miejsce to nieprzerwanie tętni życiem.

Na przestrzeni pięciu lat CBR Events zorganizowało we współpracy z najemcami Hali Gwardii ponad 130 bezpłatnych wydarzeń weekendowych, które zostały szeroko docenione i nagrodzone. CBR Events w planach ma kolejne emocjonujące wydarzenia i ciekawe inicjatywy społeczne, które z pewnością przypadną do gustu lokalnej społeczności i nie tylko.

Valkea Media S.A.

Źródło informacji: Valkea Media S.A.

PAP MediaRoom
Print Friendly, PDF & Email