Warszawa: 12 tys. zaszczepionych w ramach akcji „Wpadnij na szczepienie”

Warszawa: 12 tys. zaszczepionych w ramach akcji „Wpadnij na szczepienie”
Fot. Karolina Grabowska / Pexels

12 tys. warszawiaków zostało zaszczepionych przeciw COVID-19 w weekend w ramach akcji „Wpadnij na szczepienie”, zorganizowanej przez władze stolicy. Szczepionki były przygotowane dla ponad 21 tys. osób, dlatego akcja będzie trwała do wykorzystania wszystkich dawek.

– Akcja „Wpadnij na szczepienie” dobiegła końca, ale będzie kontynuowana od jutra (od poniedziałku – red.) do ostatniej szczepionki. Aż 12 tysięcy chętnych zostało zaszczepionych w ten weekend, w tym ponad 4300 bez wcześniejszej rejestracji – poinformowała w niedzielę rzecznik ratusza Monika Beuth-Lutyk.

Szczepienie warszawiaków rozpoczęło się w sobotę. Mógł z niego skorzystać każdy, kto skończył 18 lat i ma e-skierowanie. Niepotrzebna była uprzednia rejestracja. Chętnym podawano jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, zapowiadając w piątek akcję „Wpadnij na szczepienie”, poinformował, że obiema dawkami szczepionki zaszczepionych w Warszawie jest 470 tys. osób.

Wiceprezydent miasta Renata Kaznowska zapowiedziała, że miasto jest przygotowane, aby w dwa dni zaszczepić ponad 21 tys. mieszkańców, z czego 10 tys. to „Wpadnij się zaszczepić”, a 11 tys. to osoby zapisane na poszczególne listy.

Cztery warszawskie punkty szczepień powszechnych zaczęły działać w połowie maja. Uruchomiono je w Śródmieściu, Białołęce, Targówku i w Wawrze. Największy z nich jest na stadionie Legii. Pozostałe zlokalizowane są w Białołęckim Ośrodku Sportu przy ul. Strumykowej 21, w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Ossowskiego 25 i w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1a. (PAP)

Print Friendly, PDF & Email