Warszaty filmowe w WTZ

Warszaty filmowe w WTZ
Fot. nadesłane

W dniach 11-14.05.2021 roku w siedzibie Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym im. Matki Teresy z Kalkuty na Saperów we współpracy z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu odbywają się warsztaty filmowe w ramach projektu „Każdy może poznać tajniki filmu i zostać filmowcem”. 

Projekt realizowany jest przez Studio Filmowe EGoFILM Ewelina Gordziejuk w ramach programu Kultura Dostępna realizowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Głównym prowadzącym warsztaty jest współpracujący od wielu lat z Kinem Światowid Eugeniusz Gordziejuk – autor projektu i Szef Produkcji Studia Filmowego EGoFilm Ewelina Gordziejuk w Warszawie. Nagrodzony przez Polski Instytut Sztuki Filmowej – Nagrodą PISF za edukację młodego widza, odznaczony odznaką honorową przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla kultury Polskiej” oraz medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Warsztaty składają się z czterodniowych zajęć, podczas których uczestnicy mogą zapoznać się ze sposobami tworzenia filmów animowanych. Po teoretycznym wprowadzeniu realizują swój własny film animowany w wybranej technice.

Zajęcia prowadzone są w dogodnych dla uczestników godzinach, w wymiarze około dwóch, trzech godzin dziennie. Ostatniego dnia zajęć odbędzie się uroczysta premiera zrealizowanych przez uczestników warsztatów, wręczenie okolicznościowych dyplomów i podsumowanie przebiegu projektu. 

Aleksandra Bielska
Print Friendly, PDF & Email