Warmińsko-mazurskie: Szpitale w Mrągowie i Kętrzynie mają być covidowe

Warmińsko-mazurskie: Szpitale w Mrągowie i Kętrzynie mają być covidowe
Fot. Pixabay

Decyzją wojewody warmińsko-mazurskiego szpitale powiatowe w Mrągowie i Kętrzynie od 30 listopada mają być przekształcone w szpitale covidowe. – Wynika to z szybkiego przyrostu osób wymagających hospitalizacji z powodu koronawirusa – poinformował PAP rzecznik prasowy wojewody Krzysztof Guzek.

Oba szpitale – w Mrągowie i Kętrzynie – będą w całości przekształcone w szpitale covidowe od 30 listopada. Placówki wygaszają teraz działalność oddziałów, wykonują ostanie zabiegi i kończą proces leczenia pacjentów tak, by w całości móc przyjmować zakażonych koronawirusem. Jedynie w szpitalu w Mrągowie działał będzie oddział pediatryczny, ponieważ mieści się on w oddzielnej bryle kompleksu szpitalnego.

W Mrągowie będzie 75 łóżek covidowych, w tym 4 respiratorowe, w Kętrzynie 74 łóżka covidowe, w tym 6 respiratorowych. Obie placówki niezbędny sprzęt posiadają z poprzedniej fali pandemii.

Rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek poinformował PAP, że w regionie szpitale powiatowe w całości już zostały przekształcone w covidowe w Ostródzie, Braniewie, Lidzbarku Warmińskim i Nidzicy.

– To są decyzje spowodowane sytuacją epidemiczną w regionie, szybko rośnie liczba pacjentów wymagających leczenia szpitalnego, w ostatnim czasie dziennie do szpitali trafia kolejnych 20-30 osób – podał PAP Guzek.

We wtorek w województwie warmińsko-mazurskim odnotowano 817 zakażeń (przed tygodniem 787). W szpitalach leczonych jest 584 pacjentów (wszystkich łóżek jest 828). Ostatniej doby do szpitali trafiło kolejnych 18 pacjentów. Na 102 respiratory w regionie zajętych jest 51 tych urządzeń. (PAP)

Joanna Kiewisz-Wojciechowska
Print Friendly, PDF & Email