Warmińsko-mazurskie: ponad 300 mandatów w ciągu doby za łamanie obostrzeń covidowych

Warmińsko-mazurskie: ponad 300 mandatów w ciągu doby za łamanie obostrzeń covidowych
Fot. KMP Elbląg

Ostatniej doby policjanci z Warmii i Mazur wystawili ponad 300 mandatów i skierowali do sądu 62 wnioski o ukaranie za nieprzestrzeganie nakazu zasłaniania ust i nosa maseczką – przekazał PAP w niedzielę rzecznik komendanta wojewódzkiego policji mł. asp. Tomasz Markowski.

Rzecznik poinformował, że minionej doby funkcjonariusze stwierdzili w całym regionie 902 wykroczenia związane z nieprzestrzeganiem obowiązku zasłaniania maseczką ochronną ust i nosa w przestrzeni publicznej.

„W 304 przypadkach interwencja zakończyła się nałożeniem mandatów karnych, a wobec 62 osób skierowano do sądu wnioski o ukaranie” – przekazał.

Ze statystyk warmińsko-mazurskiej policji wynika, że funkcjonariusze codziennie podejmują kilkaset tego typu interwencji. W miniony czwartek w regionie odnotowano 620 przypadków złamania przepisów dotyczących zasłaniania ust i nosa, a w piątek stwierdzono ponad 780 takich wykroczeń.

„Funkcjonariusze w trakcie służby przypominają osobom, wobec których interweniują, jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących zasad i ograniczeń w walce z koronawirusem. W przypadku rażącego ich lekceważenia, reagują adekwatnie do sytuacji” – zaznaczył rzecznik.

Osoby lekceważące nakaz noszenia maseczek mogą być ukarane mandatem w wysokości do 1 tys. zł, policja może też kierować wobec nich wnioski o ukaranie do sądu.

Markowski dodał, że ostatniej doby policjanci z Warmii i Mazur przeprowadzili również 795 kontroli obiektów usługowo-handlowych.

Od soboty w całym kraju obowiązują nowe obostrzenia epidemiczne. Zamknięte są duże sklepy meblowe i budowlane, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. Obowiązują też nowe limity osób w handlu i miejscach kultu. Dotychczasowe ograniczenia zostały przedłużone.(PAP)

Marcin Boguszewski
Print Friendly, PDF & Email