Warmińsko-mazurskie: pacjentka zakażona omikronem nie zakaziła otoczenia

Warmińsko-mazurskie: pacjentka zakażona omikronem nie zakaziła otoczenia
Fot. Pixabay

„Pacjentka zakażona koronawirusem, wariantem omikron, swoim odpowiedzialnym zachowaniem nie zakaziła otoczenia” – poinformował PAP szef warmińsko-mazurskiego sanepidu Janusz Dzisko. Dodał, że pacjentka czuje się już dobrze.

Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie Janusz Dzisko poinformował PAP, że pacjentka zakażona omikronem przyjechała do woj. warmińsko-mazurskiego przed Bożym Narodzeniem z Wielkiej Brytanii.

„Pacjentka czuła się źle, więc nie pojechała do rodziny, ale zatrzymała się w pustym mieszkaniu i poddała izolacji” – powiedział Dzisko.

„Zbadaliśmy rodzinę pacjentki, nie są zakażeni” – podkreślił Dzisko. Dodał, że zakażona omikronem pacjentka czuje się już dobrze.

We wtorek resort zdrowia poinformował, że w woj. warmińsko-mazurskim zanotowano we wtorek 536 przypadków kolejnych zakażeń koronawirusa.

Dzisko poinformował PAP, że dzięki nauce zdalnej wygasły ogniska szkolne i obecnie służby sanitarne notują zakażenia domowe. „Niestety tendencja zakażeń jest wzrostowa” – przyznał Dzisko. (PAP)

Joanna Kiewisz-Wojciechowska
jwo/ joz/
Print Friendly, PDF & Email