Warmińsko-mazurskie: Niemal 70 zakażeń i dwa zgony

Warmińsko-mazurskie: Niemal 70 zakażeń i dwa zgony
Fot. Pixabay

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1934 pozytywnych wyników testów w kierunku koronawirusa w całym kraju. 69 z nich odnotowano na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Jak przekazał Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie najwięcej nowych zakażeń odnotowano w powiecie ostródzkim (15) a także w Olsztynie (9) i powiatach – bartoszyckim, nowomiejskim oraz mrągowskim (7).

Nowe zakażenia potwierdzono także w powiatach: działdowskim (4), kętrzyńskim, olsztyńskim , lidzbarskim, nidzickim (3), piskim (2), oraz iławskim szczycieńskim i braniewskim (1).

W mieście Elbląg minionej doby zanotowano 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem.


Czytaj również: MZ: 1934 nowe przypadki koronawirusa. Ponad 100 tys. zakażeń od początku epidemii


Na terenie województwa potwierdzono minionej doby odnotowano dwa zgony: mężczyzna lat 77, powiat iławski, szpital w Iławie, choroby współistniejące oraz 58 letni mężczyzna z chorobami współistniejącymi z powiatu działdowskiego ze szpitala w Działdowie.

W ciągu ostatniej doby wyzdrowiało 10 osób z powiatów: działdowskiego (7), ostródzkiego (2) oraz kętrzyńskiego (1). 8 z tych osób pochodziło z izolacji domowej a 2 ze szpitala.

Do dziś w województwie warmińsko-mazurskim odnotowano 1962 zakażenia, 952 osoby wyzdrowiały, a 22 zmarły.

Print Friendly, PDF & Email