Warmińsko-mazurskie: 57 hospitalizowanych, w tym siedmiu zakażonych koronawirusem

Warmińsko-mazurskie: 57 hospitalizowanych, w tym siedmiu zakażonych koronawirusem
Fot. Pixabay

Na Warmii i Mazurach w związku z koronawirusem hospitalizowanych jest 57 osób, w tym siedmiu zakażonych – podał we wtorek rzecznik wojewody Krzysztof Guzek. Dodał, że na kwarantannie domowej jest 314 osób, a pod nadzorem epidemiologicznym 1227 osoby.

Jak informował rzecznik, we wtorek dwa kolejne w regionie przypadki zakażenia koronawirusem zostały potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. – To mężczyźni: jeden ma 59 lat, wrócił z Włoch, drugi ma 38 lat, wrócił z Austrii. Obaj są hospitalizowani w Ostródzie, ich stan jest dobry – dodał.

Na Warmii i Mazurach jest obecnie siedmioro pacjentów „dodatnich”. Wśród nich są kobieta i mężczyzna, którzy przyjechali autobusem z Niemiec z tzw. pacjentem zero, a także dwie kobiety, które wróciły z Włoch oraz brytyjski żołnierz z Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód w Elblągu.

Z regionalnych danych, które podały we wtorek po południu służby wojewody warmińsko-mazurskiego, wynika, że w porównaniu z poniedziałkiem liczba hospitalizowanych zmniejszyła się o cztery osoby. Jest natomiast o 70 więcej osób objętych kwarantanną domową, a o 224 wzrosła liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym.

Marcin Boguszewski (PAP)
Źródło: PAP
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email