Wakacje z rugby w Elblągu

Fot. SOSW nr 1

Na zaproszenie Rugby Łamie Bariery ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 oraz Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Rugby 7 lipca placówka gościła w Elblągu Mistrzów Polski Ogniwo Sopot z drużyną Ogniwo bez Barier. Jest to druga w Polsce drużyna, która w swoich szeregach ma zawodników niepełnosprawnych intelektualnie. Obie drużyny rozegrały I Turniej Rugby Bez Berier.

Mimo upału rozegrano kilka meczów, a zawodnicy wykazali się niezwykłym zaangażowaniem, profesjonalizmem i wytrwałością. Wśród trenerów goszczono Grzegorza Surtela, Tomasza Formele oraz Bartka Marczyńskiego.

Całemu turniejowi przyglądała się zawodniczka i trenerka Kristi Waugh, która przyjechała ze Szkocji. Być może ta wizyta zaowocuje turniejami międzynarodowymi dla rugbystów z SOSW nr 1. Na zakończenie spotkania wręczono pamiątkowe statuetki, medale i drobne prezenty.

Szczególne podziękowania wystosowano do prezesa Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Rugby Henryka Pach za organizację turnieju oraz dla Miasta Elbląg i Marszałka Województwa za wsparcie i pomoc przy organizacji. Wszyscy, oprócz sportowej rywalizacji, świetnie się bawili, a to dla organizatorów największy sukces i najlepsza integracja.

KLIKNIJ Z ZDJĘCIE GŁÓWNE, BY OBEJRZEĆ FOTORELACJĘ Z WYDARZENIA
Małgorzata Oleksiak
Print Friendly, PDF & Email