Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje z Kartą Dużej Rodziny
Mat. prasowe

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się spędzić wakacje nad morzem, z górach, na Mazurach czy może w mieście – z Kartą Dużej Rodziny zniżki czekają na nas w całej Polsce.

– To ośrodki wypoczynkowe, parki rozrywki, kina, muzea, pływalnie i wiele innych miejsc. Warto zapoznać się z ofertą partnerów i płacić mniej – zachęca minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Karta Dużej Rodziny to już blisko 10 tys. partnerów oferujących zniżki w ponad 30 tys. lokalizacji w całej Polsce. Z Karty korzysta ponad 1,2 mln osób, a liczba aktywnych Kart zbliża się do 3,8 mln.

Masz Kartę Dużej Rodziny? 

Zapłacisz mniej zarówno w instytucjach publicznych, jak i firmach prywatnych. W dużych sieciach, ale też u lokalnych przedsiębiorców. To nie tylko różnego rodzaju sklepy, gdzie możesz zaopatrzyć się w wakacyjną wyprawkę dla siebie i swojej rodziny. To też ośrodki wypoczynkowe, parki rozrywki, parki wodne, sale zabaw, kina, teatry, muzea. I wiele innych miejsc.

Pełna lista partnerów i punktów oferujących zniżki znajduje się w portalu Emp@tia TUTAJ

Bliżej natury

Wczasy w Małopolsce lub na Podkarpaciu? Na granicy tych dwóch województw znajduje się Magurski Park Narodowy. Posiadacze Karty Dużej Rodziny nie muszą płacić za wstęp, dzięki czemu mogą bezpłatnie wędrować po terenie Parku poznając jego przyrodnicze, krajobrazowe i kulturowe walory.

Dodatkowo w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym MPN im. Jana Szafrańskiego oferowana jest korzystna zniżka dla posiadaczy KDR. Osoby takie płacą za bilet wstępu na główną salę ekspozycyjną 1zł, co w stosunku do normalnych cen biletów (10 zł bilet normalny, 8 zł bilet ulgowy) jest znaczną różnicą. Umożliwia to skorzystanie z walorów edukacyjnych tego miejsca wszystkim członkom dużych rodzin bez ponoszenia pełnych kosztów.

Jeszcze trochę przyrody

Odpoczynek w województwie lubuskim? Na posiadaczy Karty Dużej Rodziny czeka atrakcyjna na wizytę w Ośrodku Muzealno-Edukacyjnym Parku Narodowego „Ujście Warty”. Ośrodek jest doskonałym miejscem aby zacząć zwiedzanie Parku. Zaciekawi zarówno dzieci jak i dorosłych. Nowoczesna, interaktywna wystawa pozwala odkryć tajniki tamtejszej przyrody, poznać historię okolicy i zaplanować wizytę w terenie.

Z Kartą Dużej Rodziny bilet do Ośrodka w Słońsku kupimy za 5 zł, za to bezpłatnie wejdziecie na wieżę widokową w Chyrzynie.

Poznaj historie… szkła

Skoro mowa o Podkarpaciu, to słów kilka o Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. To nowoczesne, interaktywne muzeum, które w bardzo atrakcyjnej formie prezentuje zwiedzającym szklane dziedzictwo Krosna, regionu i Polski.

Pokazy ręcznego formowania szkła, jego zdobienia, warsztaty dla turystów, wreszcie wystawy stałe i czasowe składają się na bogatą ofertę tej wyjątkowej, nie tylko w skali Polski, placówki. Zwiedzający mogą z bliska oglądać wszystkie etapy powstawania szklanych obiektów, a nawet sami doświadczyć trudnej sztuki pracy ze szkłem (wybić szklany medal, uczestniczyć w warsztatach szklanego rzemiosła).

W sklepie firmowym można kupić rozmaite szklane pamiątki, szkła użytkowe, dekoracyjne, biżuterię, bibeloty. Wiele z oferowanych tu przedmiotów powstało w naszych pracowniach.

Posiadacze Karty Dużej Rodziny otrzymują zniżkę 15 proc. od ceny biletu.

Spotkanie nowoczesności i dawnego rzemiosła

Jeżeli postanowiliście wybrać się na Śląsk, warto wpisać na listę miejsc do odwiedzenia Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach.

W Starym Młynie w Żarkach spotykają się dawne rzemiosła z nowoczesnością. Ekspozycja poświęcona jest młynarstwu, piekarstwu, bednarstwu, kołodziejstwu i szewstwu. Pozwala na aktywne zwiedzanie, podczas którego można się sprawdzić nie tylko jako młynarz. Opowieść o rzemieślnikach jest przeplatana filmami, aktywnościami, grami i zagadkami. Dla zwiedzających przygotowano dwie ścieżki zwiedzania – dla dzieci i dorosłych.

Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wstęp na stałą ekspozycję w cenie biletu rodzinnego niezależnie od liczby pociech (dzieci do 18. roku życia lub 25. roku życia, jeśli się uczą w szkole lub studiują).

MRiPS
Print Friendly, PDF & Email