Wakacje czas zacząć

Fot. Mateusz Misztal

W tym roku gospodarzem miejskiego zakończenia roku szkolnego była Szkoła Podstawowa nr 21. W piątek uczniowie spotkali się w murach szkoły po raz ostatni przed wakacjami. Uroczystość ta była jednocześnie okazją do oficjalnego otwarcia hali sportowej.

– Kilka lat temu, gdy byliśmy tutaj, mówiliśmy że potrzebne jest boisko. Zaczęliśmy szukać dofinansowania. Z dofinansowaniem nie wyszło, ale to nie spowodowało, że zrezygnowaliśmy z realizacji tego zadania, a sprawiło, że podjęliśmy się budowy nie tylko boiska, ale i hali, która będzie służyć młodzieży – mówił dziś Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. – Dziś cieszę się, że kolejny tak piękny obiekt będzie służył oświacie.

– Elbląska oświata jest liderem w województwie warmińsko-mazurskim. Z tego możemy być dumni. Chcę podziękować nauczycielom, dyrektorom, rodzicom, bo to jest wszystkich was zasługa, że jesteśmy na pierwszym miejscu w województwie. Szkoła Podstawowa nr 21 jest też w czwórce tzw. „złotej dziesiątki”, pod względem laureatów w różnego rodzaju olimpiadach i konkursach. To tyko świadczy o tym, że mamy bardzo dobrą oświatę w Elblągu i ja jestem bardzo dumny z tego i gratuluję nauczycielom, dyrektorom, rodzicom, że tak wiele osiągnęliśmy – dodał prezydent Elbląga.

– 14 tysięcy dzieci i młodzieży z Elbląga rozpoczyna wakacje. To jest ten najbardziej wyczekiwany moment. Życzę udanych wakacji, wypoczynku, żeby ten nowy rok szkolny, który po wakacjach się zacznie, rozpoczął się z nowymi siłami – mówił dziś Witold Wróblewski. Życzył także, by wakacyjne wyjazdy były bezpieczne.

– Patrick Süskind mawiał: „Zawsze celuj prosto w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami”. Miał rację, bo przecież w życiu liczą się przede wszystkim cele i marzenia, które sobie wyznaczamy, do których dążymy, nawet jeśli nie wszystkie z nich jesteśmy w stanie zrealizować. Dziś to właśnie nam się udało. Dziś to właśnie dla Szkoły Podstawowej nr 21 szczególnie mocno zaświeci słońce. Kończymy rok szkolny 2021/2022 przepełnieni dumą, radością i szczęściem. Radość to wielka, bo oto stanęła, długo przez nas wyczekiwana, nowoczesna hala sportowa – mówiła podczas piątkowej uroczystości Joanna Celińska, dyrektor SP nr 21 w Elblągu. – Z całego serca dziękuję za okazane wsparcie, wielkie zaangażowanie i codzienną troskę. To dzięki wam, szanowni państwo, dzięki waszemu trudowi i ciężkiej pracy, możemy spotkać się w tak magicznym dla nas miejscu. Jestem pewna, iż wybudowana hala pozwoli na krzewienie ducha sportu wśród wszystkich uczniów naszej szkoły. Będziemy dbać o to miejsce, szanować je, rozwijać w nim młode talenty, dumnie reprezentując elbląską oświatę – dodała. Podkreśliła również, że miniony rok szkolny stawiał nowe i trudne wyzwania, ale był jednocześnie rokiem niezwykle satysfakcjonującym.

Nowa hala sportowa wybudowana została ze środków własnych miasta. Całkowity koszt inwestycji to 4 116 179 zł. Wykonawcą prac związanych z przebudową boiska była firma ELSIK, a budową hali zajęła się firma Interhall.

Print Friendly, PDF & Email