Wadowice otwierają drzwi dla potrzebujących

Wadowice otwierają drzwi dla potrzebujących
Fot. UM Wadowice

Tak prezentuje się nowy dziewięcioosobowy bus, który będzie bezpłatnie woził mieszkańców z ograniczoną mobilnością po całej gminie.

Do lekarza, na rehabilitację, do urzędu, do pracy, na szkolenie, do teatru, domu kultury lub na basen. To tylko niektóre z miejsc, do których osoby mające problemy z poruszaniem bezpłatnie zawiozą  pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wadowicach.

– Akcja ma na celu otwarcie szerokich drzwi dla mieszkańców, którzy potrzebują transportu: do lekarza, na rehabilitację, do pracy, chcieliby wziąć udział w szkoleniach, kursach lub po prostu wybrać się do kina, na mecz czy na basen, a z powodu ograniczonej mobilności po prostu nie mogą – mówi burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

Bus marki Ford Transit Kombi dostosowany jest do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz na obsługę usługi transportowej. Zakupiony został w ramach unijnego projektu „Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych”, realizowanego przez PFRON, z którego Gmina Wadowice pozyskała aż 570 095 zł. Przedsięwzięcie służy osobom starszym, z niepełnosprawnościami, słabowidzącym oraz wszystkim innym, które potrzebują wsparcia w zakresie mobilności.

Chętni do skorzystania z usługi bezpłatnego transportu, mogą to zgłosić się telefonicznie, osobiście lub mailowo do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wadowicach tel. 795 602 319, mail: doortodoor@wadowice.pl.

– Zapewniamy transport od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 19:30, a w soboty i niedziele od 12:00 do 19:00 – czytamy na stronie internetowej miasta.

Więcej szczegółów proponowanej usługi transportowej zawartych jest w regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej www.mops.wadowice.pl, zakładka door-to-door.

UM Wadowice
Print Friendly, PDF & Email