W Zamościu wszystkie punkty szczepień ze wzmocnionym nadzorem policji

W Zamościu wszystkie punkty szczepień ze wzmocnionym nadzorem policji
Fot. Mateusz Misztal

W Zamościu wszystkie punkty szczepień – stacjonarne i mobilne – zostały objęte wzmocnionym nadzorem policji – poinformował Robert Gmitruczuk, wicewojewoda lubelski. Powołano też zastępczy punkt w miejsce tych, które zostały podpalone.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej wojewoda poinformował, że wszystkie punkty szczepień na terenie województwa zostaną „zabezpieczone” przed atakami wandalizmu – dotyczy to punktów stacjonarnych i mobilnych. Nadzór nad ich bezpieczeństwem ma wzmocnić policja.

Robert Gmitruczuk poinformował, że po ataku wandali na punkty szczepień w Zamościu został zorganizowany zastępczy punkt, w którym będzie można kontynuować szczepienia mieszkańców miasta. Jak wyjaśnił, są do niego dowożone szczepionki, te, które były przechowywane w zaatakowanym punkcie, zostały zniszczone.

Wicewojewoda zachęcał mieszkańców, by nie rezygnowali ze szczepień. – Te punkty są bezpieczne i zabezpieczone przez odpowiednie służby – zapewnił.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w Zamościu doszło do „bandyckiego aktu”. – Sprawca podpalił państwową stację sanitarno-epidemiologiczną oraz podpalił punkt szczepień – powiedział.

Rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie kom. Andrzej Fijołek powiedział PAP, że do pożarów doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Najpierw ogień pojawił się w mobilnym punkcie szczepień, ustawionym na Rynku Solnym w Zamościu, a potem w budynku powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej przy ulicy Peowiaków. – Według wstępnych ustaleń sprawca wybił tam szybę w podpiwniczeniu i podpalił wnętrze – powiedział Fijołek.

Zaznaczył, że w pożarach nikt nie ucierpiał. Policja poszukuje sprawcy podpaleń. (PAP)

Krzysztof Kowalczyk
Print Friendly, PDF & Email