W WSzZ w Płocku podano ponad 42 tys. dawek szczepionek na COVID-19

W WSzZ w Płocku podano ponad 42 tys. dawek szczepionek na COVID-19
Fot. Karolina Grabowska / Pexels

Od końca grudnia 2020 r., gdy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym (WSzZ) w Płocku rozpoczęto akcję szczepień przeciwko COVID-19 podano tam ponad 42 tys. dawek tych szczepionek, przy czym najwięcej dwudawkowych. Placówka zachęca do skorzystania z akcji szczepień, która nadal jest tam prowadzona.

„Ponad 42 tys. dawek szczepionki przeciw COVID-19 podano w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku” – przekazała placówka, przypominając, że akcję tych szczepień uruchomiono tam 28 grudnia 2020 r.

Według płockiego WSzZ, najwięcej osób zaszczepiło się tam przeciwko COVID-19 szczepionkami dwudawkowymi, a największe zainteresowanie szczepieniami zanotowano w ciągu pierwszych sześciu miesięcy akcji.

– Szczepienia jednak prowadzone są nadal i niezmiennie do nich zachęcamy – podkreśliła zastępca dyrektora placówki Jolanta Górecka, cytowana w komunikacie. Wyjaśniła, iż szczepienia te prowadzone są tam obecnie trybie weekendowym, w soboty i w niedziele – chętni mogą zapisać się telefonicznie z numerem 24 364 63 00.

Jak przypomniał płocki WSzZ, szczepienia przeciwko COVID-19 dla pracowników medycznych i niemedycznych z grupy 0 prowadzone były tam na przełomie roku 2000 i 2021, a pierwszą zaszczepioną osobą była pielęgniarka Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, następnie w lutym 2021 r. placówka rozpoczęła szczepienia nauczycieli, a w marcu służb mundurowych i pracowników prokuratury – równolegle, cały czas prowadzone były szczepienia populacyjne.

– Mieliśmy i mamy świadomość, jak wielkim krokiem milowym w rozwoju medycyny było wynalezienie szczepionek, stąd natychmiastowa decyzja o uruchomieniu w szpitalu punktu szczepień populacyjnych przeciw koronawirusowi, a także utworzenie z naszej placówki szpitala węzłowego, który zorganizuje szczepienia najpierw dla grupy 0, a następnie pozostałych grup zawodowych, zgodnie z kalendarzem opracowanym przez Ministerstwo Zdrowia – powiedziała Górecka.

Obecnie, jak informuje płocki WSzZ, na sczepienia przeciwko COVID-19 najczęściej zgłaszają się tam zainteresowani przyjęciem trzeciej dawki – dotychczas uczyniło to ponad 4 tys. osób, a także rodzice z dziećmi w wieku 5 do 11 lat, które włączono w kalendarz szczepień 16 grudnia 2021 r. (PAP)

mb/ mhr/
Print Friendly, PDF & Email