Gdynia: W tym roku bez kultowej parady Mikołajów

Gdynia: W tym roku bez kultowej parady Mikołajów
Fot. Piotr Żagiell / gdynia.pl

Parada „Mikołaje na Motocyklach” na stałe wpisała się w kalendarz trójmiejskich wydarzeń. Nieprzerwanie od 2003 roku motocykliści przebrani w stroje św. Mikołaja przejeżdżają ulicami Trójmiasta w szczytnym celu – by zebrać pieniądze dla potrzebujących. Niestety, w związku z pandemią wywołaną koronawirusem SARS-CoV-2, tegoroczny przejazd się nie odbędzie. Akcję można wesprzeć, biorąc udział w internetowych aukcjach.

18. edycja akcji charytatywnej „Mikołaje na Motocyklach” będzie inna niż zwykle. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne nie odbędzie się kultowa parada. Organizatorzy, mimo przeciwności losu, nie rezygnują jednak z głównego celu akcji, jakim jest pomoc potrzebującym dzieciom.

– Ciężki czas… ale wiemy, że w nas wszystkich jest siła. Siła, dzięki której, mimo tylu przeciwności, wywołamy uśmiech na twarzach dzieci – piszą na stronie organizatorzy.

W środę, 11 listopada ruszyła sprzedaż cegiełek na portalu Allegro. Oprócz tego organizatorzy zapowiadają licytacje na facebookowym profilu Mikołaje na Motocyklach. Cały dochód z akcji zostanie przekazany na zakup ciepłych obiadów dla ośrodków szkolono-wychowawczych w województwie pomorskim.

Akcję charytatywną można również wesprzeć, wpłacając dowolny datek na konto Trójmiejskiego Stowarzyszenia Motocyklowego: 86 1600 1462 1833 4273 4000 0003.

Kultowa Parada Mikołajów

Pierwsza charytatywna parada „Mikołaje na Motocyklach”, organizowana przez Trójmiejskie Stowarzyszenie Motocyklowe, odbyła się w 2003 roku. Na trójmiejski szlak wyjechało wtedy 9. motomikołajów. Co roku uczestników przybywało. W ubiegłorocznej akcji wzięło udział 1840 Mikołajów na 1360 maszynach. Udało się zebrać kwotę 82 tysięcy 939 złotych i 99 groszy.

Weronika Rozbicka
Print Friendly, PDF & Email