W SOSW nr 2 wybrzmiał pierwszy dzwonek

W SOSW nr 2 wybrzmiał pierwszy dzwonek
Fot. Aleksandra Garbecka

Choć początki bywają trudne, mam nadzieję, że z czasem z radością i chęcią będziecie przychodzić do naszej placówki – mówiła dziś (1 września) Krystyna Miezio dyrektor SOSW nr 2 w Elblągu podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021.

W ośrodku rozpocznie naukę 105 uczniów, w tym 38 przedszkolaków. Utworzona została dodatkowa grupa przedszkolna oraz 2 oddziały klas pierwszych.

Jak podkreśla Krystyna Miezio, w tym roku szkolnym placówka planuje kontynuować trwające już programy i projekty edukacyjno-wychowawcze, nie tylko dla uczniów, ale również dla rodziców i opiekunów w ramach istniejącego w placówce Ośrodka Koordynacyjno – Rehabilitacyjno – Opiekuńczego „Elbląski Maluch oraz szkoły dla rodziców i grup wsparcia.

– Widzimy duże zainteresowanie rodziców podnoszeniem swoich kompetencji wychowawczych, dlatego staramy się najlepiej jak możemy, aby wychodzić naprzeciw ich potrzebom. Realizować i koordynować będziemy również 2 projekty na rzecz społeczności romskiej, do których będą zapraszane m.in. elbląskie przedszkola i szkoły podstawowe. Sporo będzie się też działo w obszarze sportowym – zapowiada Krystyna Miezio.

Print Friendly, PDF & Email