W sobotę kolejna transmisja z The Metropolitan Opera

W sobotę kolejna transmisja z The Metropolitan Opera
Fot. nadesłane

Żywiołowa, pełna humoru opera Verdiego, „Falstaff”, od dnia premiery wywołuje salwy śmiechu wśród widzów na całym świecie. Teraz tę przezabawną komedię ponadczasowego kompozytora będą mogli podziwiać rówież melomani w Elblągu. Transmisja w Kinie Światowid prosto ze sceny The Metropolitan Opera odbędzie się już 1 kwietnia o godz. 18:30.

W rolę główną wciela się baryton Michael Volle, którego do tej pory na scenie Met podziwialiśmy zazwyczaj w repertuarze wagnerowskim. „The New York Times” opisuje Falstaffa w jego wykonaniu jako cudownie pozbawionego godności, interesującego antybohatera. Baryton przewodzi obsadzie złożonej z czołowych gwiazd światowej opery. W rolach trzech sprytnych kobiet dręczących Falstaffa ujrzymy: sopranistkę Ailyn Pérez jako Alice Ford, sopranistkę Jennifer Johnson Cano jako Meg Page i mezzosopranistkę Marie-Nicole Lemieux jako Panią Quickly, zaś w roli młodej pary, Nannetty i Fentona, wystąpią sopranistka Hera Hyesang Park i tenor Bogdan Volkov. Mistrzowską orkiestrę Met poprowadzi Maestro Daniele Rustioni.

Fot. nadesłane

„Falstaff” w dużej mierze oparty jest na fabule „Wesołych kumoszek z Windsoru” oraz fragmentach „Henryka IV” autorstwa Szekspira. Reżyser Robert Carsen, którego uznana produkcja miała swoją premierę w Met w 2013 roku, przenosi akcję do Anglii lat pięćdziesiątych. W skład zespołu kreatywnego wchodzą także scenograf Paul Steinberg oraz projektantka kostiumów Brigitte Reiffenstuel, którzy wykreowali na scenie Met niezwykły i niezapomniany świat, pełen barwnych kostiumów i wyjątkowych dekoracji.

Print Friendly, PDF & Email