W sobotę finał „The Voice Senior”!

W sobotę finał „The Voice Senior”!
Fot. J. Bogacz / mat. prasowe TVP

W sobotę (5 lutego) o godz. 20:00 TVP2 zaprasza na finał 3. edycji „The Voice Senior”. Ostatnie muzyczne starcie ośmiorga finalistów zostało podzielone na dwa etapy. Zwycięzca muzycznego show z udziałem seniorów otrzyma statuetkę oraz 50 tysięcy złotych.

Przed nami wielki finał trzeciej edycji talent show z udziałem muzykalnych seniorów. W ostatnim odcinku „The Voice Senior”, który podobnie jak dwie poprzednie edycje, w każdą sobotę gromadzi przed telewizorami miliony widzów, na scenie zaprezentuje się ośmioro finalistów, po dwóch z drużyny: Alicji Majewskiej, Maryli Rodowicz, Witolda Paszta i Piotra Cugowskiego. Wielki finał podzielony zostanie na dwie części. W pierwszej widzowie zobaczą występy ośmiorga finalistów. Spośród nich trenerzy wybiorą po jednej osobie, która przejdzie do drugiej części finału. O tym, kto jest najlepiej śpiewającym seniorem trzeciej edycji „The Voice Senior”, zdecydują widzowie w głosowaniu SMS. Wyniki głosowania poznamy w programie na żywo.

Gościem specjalnym wielkiego finału trzeciej edycji „The Voice Senior” będzie Barbara Parzeczewska, która zwyciężyła drugą edycję programu. Program poprowadzą Marta Manowska i Rafał Brzozowski.

Finaliści trzeciej edycji „The Voice Senior”:

Finaliści Alicji Majewskiej

IWONA DOŁOWSKA, 63 lata, Warszawa

Iwona w dzieciństwie marzyła, by zostać śpiewaczką operową. Jednak przez problemy zdrowotne nie mogła zrealizować tych planów. Nie potrafiła jednak całkowicie zrezygnować z muzyki i śpiewu. „The Voice Senior” jest dla niej życiową szansą, aby wreszcie po wielu przeciwnościach losu postawić w pełni na marzenia i śpiew.

ANDRZEJ BYLIŃSKI, 70 lat, Kudowa-Zdrój

Andrzej pracował w Państwowym Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym, gdzie prowadził resocjalizację przez muzykę i występował w kabarecie nauczycielskim „Repeto 2”. W 1989 r. zamieszkał w Kudowie-Zdroju i pracował jako wychowawca w Sanatorium Dziecięcym „Marzanka”. W 2004 r. przeszedł na emeryturę. Szczególnie lubi repertuar operetkowy w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku m.in. dla kuracjuszy w Kudowie-Zdroju. Jego pasją poza muzyką jest tenis.

Finaliści Maryli Rodowicz

LARYSA TSOY, 68 lat, Kurki

Urodziła się we Lwowie, jej ojciec z pochodzenia był Koreańczykiem, a mama Polką. Ukończyła Lwowski Uniwersytet – handel zagraniczny. Przez wiele lat pracowała jako handlowiec. Od dziecka lubiła śpiewać zwykle na rodzinnych imprezach i szkolnych akademiach. Wygrała Konkurs Piosenki Estradowej w Petersburgu. Po wygranym konkursie kształciła się w kierunku wokalistyki i ukończyła 3-letnie zaoczne studia z dyrygentury i wokalu we Lwowie. W 1991 roku dostała propozycję śpiewania w motelu w Ostrowi Mazowieckiej. W ten sposób trafiła do Polski, gdzie mieszka do dzisiaj. Poza śpiewaniem jej największym hobby jest wędkarstwo. Zdobyła 53 puchary w różnych kategoriach wędkarskich.

RYSZARD WAGNER, 71 lat, Holendry Baranowskie

Jego rodzina była bardzo muzykalna. Dziadek był organistą w kościele, a ojciec śpiewał. Ryszard natomiast gra na gitarze i keybordzie. Jako młody chłopak należał do chóru „Słowiki” pod kierownictwem Jana Szyrockiego. Wielokrotnie jako solista brał udział w konkursie „Spotkania z piosenką”. Uczęszczał przez dwa lata do studium Piosenki i Estrady w Szczecinie, gdzie szlifował swoje umiejętności wokalne. W swoim życiu wykonywał różne zawody. Ukończył Technikum Budowlane w Szczecinie, a następnie pracował w Biurze Projektowym Budownictwa Morskiego w Szczecinie. Przez wiele lat wyjeżdżał do Danii, gdzie mieszka jego siostra. Obecnie jest rolnikiem, a jego pasją są religie świata, a także medycyna niekonwencjonalna.

Finaliści Witolda Paszta

KRZYSZTOF PRUSIK, 65 lat, Warszawa

W mdłości uczęszczał do Operetki w Warszawie. Śpiewu solowego uczył się w Szkole Muzycznej na Miodowej. Podjął współpracę z Filharmonią i koncertował po całej Polsce, wystawiając spektakle operowe, był chórzystą w Teatrze Wielkim. Od zawsze jednak marzył o estradzie. W 1987 roku zaczął wyjeżdżać na zagraniczne kontrakty. W 2005 roku, po 18 latach wrócił do Polski, mieszka na Bemowie w Warszawie, gdzie co niedzielę występuje dla seniorów w lokalnym klubie Karuzela. Prowadzi również chór seniorów w Nowym Dworze Mazowieckim.

KWARTET „LEPIEJ PÓŹNO NIŻ WCALE”

Pierwszy w historii polskiej edycji „The Voice Senior” kwartet w składzie: Lech Sawicki, Bernard Łyżwiński, Bożena Wesołowska, Aleksandra Matusiak-Kujawska. Kwartet „Lepiej późno niż wcale” powstał niejako na potrzeby „The Voice Senior”, w jego skład wchodzi czwórka nauczycieli. Inicjatorem powstania zespołu był Lech Sawicki. Główne skrzypce w zespole pełni Lech, ale pan Bernard tworzy aranżacje. Pani Aleksandra mówi, że dla niej śpiewanie w zespole to spore wyzwanie, bo do tej pory była solistką. Dla Bożeny to „kolejny” chór, w którym śpiewa, co sprawia jej ogromną radość.

Finaliści Piotra Cugowskiego

GRAŻYNA RUTKOWSKA-KUSA, 62 lata, Toruń

Już od przedszkola lubiła śpiewać́ i występować́. Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie im. Aleksandra Zelwerowicza na Wydziale Lalkarskim w Białymstoku. Po studiach rozpoczęła pracę w Teatrze „Baj Pomorski” w Toruniu. W 2022 roku obchodzi 40-lecie pracy artystycznej w tym teatrze. Grażyna udziela się̨ również̇ w wielu działaniach teatralno-edukacyjnych, muzyczno-kabaretowych i charytatywnych w kraju i za granicą. Przez 12 lat współpracowała z Teatrem Impresaryjnym „Afisz” z Torunia, w którym zagrała ponad 400 razy w 15 premierach muzycznych spektakli kabaretowych. Jest laureatką nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz głównej nagrody w dziedzinie „Kultura i Sztuka za 2006 rok” od prezydenta Miasta Torunia. W 2015 odznaczona Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

JERZY HERMAN, 69 lat, Jaworzno

Zapalony rockman. Muzyka rockowa to jego miłość i żywioł. Muzyka, a dokładnie wokal zawsze był jego pasją, ale nie kształcił się muzycznie. Ukończył Politechnikę Śląską. Prowadzi firmę zajmującą się produkcją suplementów diety. W czasie studiów założył zespół muzyczny „Wahadło”, w którym był wokalistą. W czasie studiów grał z zespołem na różnych imprezach. Wraz z kolegami przez wiele lat tworzył grupę „Prom”, grali rocka i wiele piosenek z repertuaru grupy „The Doors”. Obecnie nie śpiewa w żadnym zespole, jego pasją jest narciarstwo.

Wielki finał trzeciej edycji „The Voice Senior” już w najbliższą sobotę (5 lutego) o godz. 20:00 w TVP2.

Print Friendly, PDF & Email