W poszukiwaniu najlepszych rozwiązań

W poszukiwaniu najlepszych rozwiązań
Fot. Adminstrator

W ramach projektu Siła Wsparcia / Strength of Suport w ostatnim tygodniu września część zespołu Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu wyjechała do Bańskiej Bystrzycy, aby uczestniczyć w szkoleniu. Tematem kursu były techniki teatroterpaii w pracy z osobami z różnymi formami niepełnosprawności.

Na Słowacji spotkali się partnerzy projektowi z Litwy i Finlandii.  Pięciodniowe szkolenie przygotowane zostało przez partnera projektu z Bańskiej Bystrzycy Divadlo z Pasáže.

Divadlo z Pasáže to profesjonalna grupa teatralna z Bańskiej Bystrzycy. Są znani i zapraszani do innych miast na Słowacji i za granicą, aby grać kolejne przedstawienia. Grupę tworzy 14 aktorów z różnymi formami niepełnosprawności. Podczas szkolenia z teatroterapii, aktorzy pokazali zespołowi Siły Wsparcia jak ćwiczą, jak pracują z reżyserem, w jaki sposób powstaje spektakl. Czyli co robią, że są tacy dobrzy.

Więcej informacji o tym niezwykłym teatrze można znaleźć na stronie: https://www.divadlozpasaze.sk/

Uczestnicy spotkania wzięli udział w licznych warsztatach, wykładach i wizytach studyjnych. Rozmowom nie było końca. Angielski, fiński, litewski, słowacki i polski przeplatały się podczas dyskusji.

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu jest liderem, koordynatorem projektu realizowanego w konsorcjum z instytucjami i organizacjami, takimi jak:

  • BĮ neįgaliųjų centras  „Klaipėdos lakštutė”, Litwa
  • Kynnys ry (The Threshold Association), Finlandia
  • Mestske divadlo – Divadlo z Pasaze, Słowacja.

Międzynarodowy team Siły Wsparcia tworzy kadra na co dzień pracująca z osobami z różnymi formami niepełnosprawności. Niepodważalną wartością projektu jest fakt, że osoby z niepełnosprawnościami, są zarówno odbiorcami jak i uczestnikami działań projektowych. Uczestnicy wspólnie wypracowują pomysły i praktyki, co zrobić i jak zrobić, aby świat był dostępny nam wszystkim.

Projekt Siła Wsparcia / Strength of Suport jest realizowany przy wsparciu Programu Unii Europejskiej Erasmus+
Edukacja Dorosłych, Akcja 2 – Partnerstwa strategiczne. Współpraca na rzecz innowacji  i dobrych praktyk. Termin realizacji: 1.10.2018 – 31.03.2020
Print Friendly, PDF & Email