W Polsce jest coraz więcej miejsc treningowych dla osób z niepełnosprawnościami

W Polsce jest coraz  więcej miejsc treningowych dla osób z niepełnosprawnościami
Fot. nadesłane

Fundacja „Avalon” w ciągu siedmiu miesięcy przeprowadziła 16 szkoleń w 8 województwach. Dzięki temu ośrodki sportowe, w których można uprawiać cross trening, sitwake i karting, stały się dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. A to wszystko w ramach współfinansowanego z PFRON projektu “Aktywni z Avalon”.

Miejsca, w których przeszkolono kadrę dołączą do mapy ośrodków sportowych dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, którą opracowuje Fundacja Avalon w ramach projektu Avalon Extreme.

Gdzie można znaleźć dostosowany ośrodek?

Prowadzone przez certyfikowanych trenerów i osoby mające wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnościami szkolenia odbyły się w 16 różnych ośrodkach. Łącznie w ramach 16 spotkań zrealizowano 400 godzin warsztatów i przeszkolono 160 osób. Kursy odbyły się w ośrodkach sportowych, w których można uprawiać cross trening, sitwake oraz karting. Przeprowadzono je w Warszawie, Wrocławiu, Giżycku, Poznaniu, Białymstoku, Przemyślu, Szczecinie, Szczecinku, Katowicach, Goczałkowicach-Zdroju, Śremie.

– Aż 16 miejsc odwiedziliśmy z naszymi niesamowitymi trenerami. W czasie warsztatów pokazywaliśmy metody ergonomicznej pracy z osobami z niepełnosprawnościami i wykorzystywaliśmy sprzęt, który pozwala im na uprawianie sportu. Gokart z manetkami umieszczonymi przy kierownicy, czy deska do wakeboardu z siedziskiem to sprzęt, które pozwalają nam skutecznie pokonywać bariery i pokazywać, że prawdziwy sport jest jeden i dla wszystkich – podkreśla Aleksandra Kogut, koordynatorka projektu Avalon Extreme

Mapa sportowej dostępności!

Realizowany w ramach dofinansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji projekt „Aktywni z Avalon” zostanie sfinalizowany mapą sportowej dostępności, która wkrótce zostanie udostępniona na stronie Avalon Extreme – ogólnopolskiego projektu popularyzującego uprawianie sportów ekstremalnych przez osoby z niepełnosprawnościami, realizowanego przez Fundację Avalon. -. Na mapie można będzie znaleźć ośrodki z dostosowaną infrastrukturą sportową oraz odpowiednio przygotowanym i przeszkolonym personelem. O powstaniu mapy poinformujemy w mediach społecznościowych Avalon Extreme. Zapraszamy do śledzenia.

Czy będzie ciąg dalszy?

Działając na rzecz osób z niepełnosprawnościami Fundacja Avalon prowadzi szkolenia z cross treningu, sitwake oraz kartingu. Trzydniowe szkolenie dla kadry są dedykowane osobom, które biorą udział w zajęciach sportowych, w tym wolontariuszom, opiekunom oraz członkom rodzin osób z niepełnosprawnościami, a przede wszystkim kadrze trenerskiej obiektów sportowych. Ich celem jest zapewnienie OzN poczucia bezpieczeństwa i pewności siebie, na każdym etapie ścieżki zmierzającej w stronę zwiększenia aktywności sportowej i profesjonalnej opieki podczas jazdy na gokartach. Zainteresowani zorganizowaniem szkolenia proszeni są o kontakt z koordynatorką projektu Avalon Extreme – Aleksandrą Kogut na mail: kontakt@avalonextreme.pl lub tel. 606 486 943

Fundacja Avalon
Print Friendly, PDF & Email