W Policach otwarto dostępne Miasteczko Ruchu Drogowego

W Policach otwarto dostępne Miasteczko Ruchu Drogowego
Fot. PFRON

W Ośrodku Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo im. Marii Grzegorzewskiej w Policach otwarto dostępne Miasteczko Ruchu Drogowego, zaprojektowane tak by uwzględnić potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Ośrodek aktualnie ma pod swoją opieką 247 wychowanków z całej Polski w wieku od 8 miesięcy do 24 lat.

Miasteczko wyposażone zostało w urządzenia do ćwiczeń usprawniających dla osób poruszających się na wózkach lub o kulach, są ronda, skrzyżowania, aktywne przejścia dla pieszych i kilkadziesiąt znaków drogowych oraz sygnalizacja świetlna. Jest również aleja parkowa o nawierzchni mineralnej z ławkami i oświetleniem. Miasteczko posiada tor przeszkód spełniający wymagania regulaminu ogólnopolskiego turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym, który corocznie jest organizowany w polickiej placówce. Miejsce odwzorowuje ruch uliczny w mieście, a dzieci i młodzież poruszają się po nim rowerem ucząc się w ten sposób przepisów ruchu drogowego.

Miasteczko ma służyć nie tylko uczniom SOSW nr 1 w Policach, ale także mieszkańcom Powiatu Polickiego. Celem miasteczka jest wprowadzenie dzieci oraz młodzieży szkolnej z ośrodka w kontekst życia w warunkach współczesnego miasta.

Oprac. AG, pfron.org.pl
Print Friendly, PDF & Email