W Petersburgu nowe ograniczenia epidemiczne. Także w Strefie Kibica

W Petersburgu nowe ograniczenia epidemiczne. Także w Strefie Kibica
Fot. Pixabay

W Sankt Petersburgu, gdzie trwają mistrzostwa Europy w piłce nożnej, weszły w życie nowe ograniczenia wprowadzone z powodu wzrostu zachorowań na COVID-19. Z 5 tysięcy do trzech tysięcy zmniejszono dozwoloną liczbę gości w Strefie Kibica w centrum miasta.

Chodzi o „Piłkarską Wioskę” (Football Village) ME 2021, działającą na Placu Koniuszennym w centrum miasta nad Newą. Od poniedziałku może ją odwiedzać jednocześnie tylko 3 tysiące ludzi. Ograniczenia dotknęły także centrum sportowego Jubilejnyj (Pałac Sportu), w którym również kibice mogą oglądać mecze i spędzić czas pomiędzy rozgrywkami. Teraz do Jubilejnego wejdzie nie więcej niż 1000 osób.

Wcześniej już władze Petersburga nakazały zlikwidowanie w „Piłkarskiej Wiosce” punktów gastronomicznych i sprzedaży jedzenia. Od 17 czerwca w Strefie Kibica można kupować tylko napoje. Kibice muszą nosić medyczne maseczki ochronne.

Od poniedziałku zamknięte są w Sankt Petersburgu aquaparki i wesołe miasteczka. Na imprezy z udziałem ponad 75 osób mogą wejść goście tylko z negatywnym wynikiem testu na COVID-19.

Z Sankt Petersburga Anna Wróbel (PAP)
Print Friendly, PDF & Email