W maju ruszy akcja zachęcająca do szczepienia. Młodsi są mniej zainteresowani szczepieniem

W maju ruszy akcja zachęcająca do szczepienia. Młodsi są mniej zainteresowani szczepieniem
Fot. Gustavo Fring / Pexels

W połowie maja ruszy akcja profrekwencyjna, zachęcająca do szczepienia przeciwko COVID-19 – zapowiedział w poniedziałek szef KPRM, pełnomocnik ds. programu szczepień Michał Dworczyk. Przyznał, że zainteresowanie szczepieniem jest mniejsze wśród osób młodszych.

– W połowie maja uruchamiamy dużą akcję profrekwencyjną, już nie informacyjną – poinformował Dworczyk, pytany podczas konferencji prasowej o planowane akcje promocyjne, zachęcające do szczepień. Jak wyjaśnił, „badania wskazują na to, że Polacy mają poczucie, że wiedzą wszystko o szczepionkach”. – Teraz trzeba promować samo szczepienie, więc to będzie duża akcja profrekwencyjna – zaznaczył.

Odnosząc się do pytania o liczbę osób rejestrujących się na szczepienia w poszczególnych grupach wiekowych, Dworczyk przyznał, że zainteresowanie szczepieniem jest „nieco mniejsze wśród młodszych roczników niż wśród osób starszych”. – Ale też zakładamy, że ta sytuacja będzie się z czasem zmieniać. Im dłużej będzie trwała akcja Narodowego Programu Szczepień, im będą intensywniejsze kampanie (promocyjne), tym więcej osób z młodszych roczników będzie chciało się zaszczepić – ocenił.

Pytany, jaka część osób rejestrujących się nie zgłasza się potem na szczepienie, minister odparł, że w kwietniu było takich osób 1,5 proc. Dodał, że dotyczy to również osób powyżej 60. roku życia. (PAP)

Mieczysław Rudy
Print Friendly, PDF & Email