W Łodzi powstaje Centrum Seniora

W Łodzi powstaje Centrum Seniora
Fot. Stefan Brajter

Obok Centrum, przy ul. Sienkiewicza 79, będą pracownie artystyczne, mieszkania komunalne i lokale usługowe, a nie zabraknie również ogrodu – zapowiada Zarząd Inwestycji Miejskich.

Nieruchomość przy ul. Sienkiewicza 79 składa się z czterech budynków. Komórki i niskie zabudowania zostały rozebrane. Dzięki temu otworzyła się przestrzeń, która zamieni się w przejście na teren Off Piotrkowska.

Pasaż między budynkami przy ulicy Sienkiewicza 79 będzie połączony z dawnym kompleksem fabrycznym Wigencja, w którym swoją siedzibę będzie miał Teatr Pinokio oraz biblioteka.

– Po remoncie w budynkach przy ulicy Sienkiewicza 79 utworzony zostanie dom dziennego pobytu dla seniorów. Centrum stworzy świetlica i pomieszczenia do zajęć aktywizujących i animacyjnych. Oprócz tego zostanie utworzonych sześć lokali usługowych, dziesięć pracowni artystycznych. Będą też cztery mieszkania komunalne i jedno mieszkanie chronione dla osoby z niepełnosprawnościami – mówi Rafał Michaś z Zarządu Inwestycji Miejskich.

W części mieszkalnej oraz przeznaczonej na dom dziennego pobytu zostaną zainstalowane windy. Obiekt zostanie podłączony do sieci ciepłowniczej.

Wnętrza lokali są przebudowywane tak, aby każde mieszkanie było wyposażone w łazienkę i kuchnię lub aneks kuchenny. – Na podwórku zostanie zamontowana zabytkowa studnia, wokół będą rosnąć niskie rośliny, krzewy, pnącza i drzewa – dodaje Jerzy Klemm z firmy BUDOMAL, która wygrała przetarg na wspomniane inwestycje.

Koniec prac remontowo-budowlanych planowany jest we wrześniu 2020 roku.

Małgorzata Leoffler / ZIM
Źródło: UM Łódź
Fot. Stefan Brajter
Print Friendly, PDF & Email