W Indiach lawinowy wzrost zakażeń – ponad 400 tys. w ciągu doby

W Indiach lawinowy wzrost zakażeń – ponad 400 tys. w ciągu doby
Fot. Pixabay

Lawinowo rośnie liczba nowych zakażeń w Indiach. Ministerstwo zdrowia tego kraju podało w sobotę, że w ciągu ostatniej doby zarejestrowano 401 993 nowe przypadki, a z powodu COVID-19 zmarły tam 3523 osoby. Od końca lutego liczba infekcji wzrosła o 7,7 mln.

Całkowita liczba zakażeń w Indiach osiągnęła tym samym poziom 19 mln 165 tys.

Od marca ubiegłego roku z powodu COVID-19 zmarły tam 211 853 osoby – poinformowano w sobotnim komunikacie ministerstwa zdrowia i ubezpieczeń rodzinnych, nauki i techniki oraz nauki o ziemi.

W ciągu zaledwie dwóch miesięcy, w ramach kolejnej fali epidemii, liczba infekcji zwiększyła się o 7,7 mln, co kontrastuje z poprzednim okresem, gdy ponad siedmiomilionowy przyrost zakażeń rozciągnął się na prawie pół roku – zaznacza Reuters. Więcej przypadków wykryto jedynie w USA, a ofiar śmiertelnych – tylko w USA i Brazylii.

Tak wysoki dobowy przyrost zakażeń jest obecnie najwyższy na świecie. W ocenie wielu ekspertów medycznych oficjalne dane dotyczące zapadalności na COVID-19 są zaniżane i dokładnie nie wiadomo, ile osób w kraju, który liczy 1,366 mld mieszkańców zakaziło się SARS-CoV-2.

Sytuacja w indyjskich szpitalach jest dramatyczna – w wielu z nich brakuje tlenu i nie ma dostępu do respiratorów. Eksperci mówią o zapaści systemu opieki zdrowotnej w tym kraju. (PAP)

Print Friendly, PDF & Email