W Hiszpanii w ciągu doby zmarło 162 zakażonych koronawirusem. W Portugalii – 10

W Hiszpanii w ciągu doby zmarło 162 zakażonych koronawirusem. W Portugalii – 10
Fot. Pixabay

Podczas minionych 24 godzin w Hiszpanii wskutek zakażenia koronawirusem zmarło 162 pacjentów, a SARS-CoV-2 wykryto u ponad 11,2 tys. osób – podał w czwartek wieczorem resort zdrowia tego kraju. W Portugalii w ciągu ostatniej doby potwierdzono 10 zgonów na COVID-19, czyli najwięcej od kwietnia.

Jak poinformowała podczas czwartkowej konferencji prasowej w Madrycie sekretarz stanu ds. zdrowia Silvia Calzon, liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa zwiększyła się w Hiszpanii do 30 405.

Wskazała, że jednym z najbardziej dotkniętych nasileniem się epidemii regionów kraju jest wspólnota autonomiczna Madrytu, a także Andaluzja i Katalonia.

Pomiędzy środą a czwartkiem w Hiszpanii wzrosła też dynamika nowych zakażeń. Służby medyczne zanotowały w ciągu ostatnich 24 godzin 11 291 infekcji, a łączną liczbę przypadków infekcji SARS-CoV-2 oceniają już na 625 651.

Tymczasem w Portugalii podczas ostatnich 24 godzin doszło do największego od kwietnia dobowego wzrostu liczby zgonów wskutek infekcji koronawirusem. W ciągu ostatnich 24 godzin zanotowano 10 nowych ofiar śmiertelnych, a łączna liczba zmarłych wzrosła do 1888.

Do nienotowanego od kwietnia poziomu zwiększyła się podczas minionej doby również liczba nowych infekcji koronawirusem – o 770. Prawie połowa z nich wystąpiła na terenie aglomeracji lizbońskiej.

Do czwartkowego wieczora w Portugalii służby sanitarne zanotowały łącznie 66 396 infekcji wirusem SARS-CoV-2, z których blisko 20 tys. to wciąż aktywne przypadki zakażenia.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)
Print Friendly, PDF & Email