W Hiszpanii w ciągu doby ponad 7 tys. infekcji SARS-CoV-2. W Portugalii prawie 300

W Hiszpanii w ciągu doby ponad 7 tys. infekcji SARS-CoV-2. W Portugalii prawie 300
Fot. Pixabay

Podczas ostatnich 24 godzin w Hiszpanii doszło do znaczącego wzrostu infekcji SARS-CoV-2. Z danych ministerstwa zdrowia wynika, że w ciągu ostatniej doby zanotowano 7039 nowych zakażeń koronawirusem oraz 16 zgonów na COVID-19. W Portugalii odnotowano prawie 300 nowych infekcji.

Komentujący czwartkowe statystyki główny epidemiolog Hiszpanii Fernando Simon ocenił podczas konferencji prasowej w Madrycie, że „sytuacja w kraju dotycząca COVID-19 nie idzie w dobrym kierunku”.

– To, że przeprowadzamy wiele testów i wykrywamy wiele infekcji nie oznacza, że zakażenia wirusem nie nasilają się. Niestety, z dnia na dzień jest ich coraz więcej – powiedział Simon.

Ze statystyk ministerstwa zdrowia Hiszpanii wynika, że o ile pomiędzy wtorkiem a środą przybyło 6671 infekcji, to już podczas kolejnej doby stwierdzono 7039 nowych zakażeń. W sumie resort zdrowia potwierdził w kraju już 377 906 przypadków SARS-CoV-2.

Ministerstwo zdrowia wskazuje, że najliczniejsze przypadki zachorowań miały od środy miejsce we wspólnotach autonomicznych Madrytu, Kraju, Basków, Aragonii oraz w Andaluzji.

W ciągu minionych 24 godzin służby medyczne Hiszpanii zanotowały też 16 nowych zgonów u pacjentów zainfekowanych koronawirusem, a łączna liczba ofiar śmiertelnych SARS-CoV-2 wynosi już 28 813.

Tymczasem w Portugalii podczas ostatniej doby na COVID-19 zachorowało 291 osób. W czwartkowym komunikacie ministerstwo zdrowia tego kraju oszacowało łączną liczbę przypadków infekcji na 54 992.

Resort zdrowia dodał, że podczas minionych 24 godzin w całym kraju potwierdzono dwie nowe ofiary śmiertelne, a łączna liczba zgonów na COVID-19 wynosi w Portugalii 1788.

Marcin Zatyka
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email