W czwartek TON nadawano w Bażantarni

Fot. Mateusz Misztal

Czwartek (23.05) był kolejnym dniem Tygodnia Osób Niepełnosprawnych w Elblągu. Tym razem osoby z niepełnosprawnościami, ich opiekunowie oraz pracownicy stowarzyszeń i organizacji pozarządowych wspierających OzN bawili się w Bażantarni.


KLIKNIJ W ZDJĘCIE GŁÓWNE I ZOBACZ FOTORELACJĘ Z WYDARZENIA

Tydzień Osób Niepełnosprawnych rozpoczął się w poniedziałek od przekazania przez prezydenta Elbląga Michała Missana klucza do bram miasta. Następnie wyruszył uroczysty przemarsz spod Urzędu Miasta przy ul. Łączności na Stare Miasto.

W czwartek TON swój przystanek miał Bażantarni. Podobnie jak w latach minionych, także i tym razem nie zabrakło wsparcia okazanego przez darczyńców i sponsorów. To dzięki nim na przybyłych czekało wiele przekąsek: zupa, kiełbaski, pizza, ciasta, popcorn, lody.

–  Życzę państwu dużo radości i pozytywnych emocji – mówiła rozpoczynając festyn Ewa Smerża, prezes zarządu Elbląskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Sielanka”, dziękując darczyńcom i sponsorom, dzięki którym dzisiejsze wydarzenie mogło się odbyć.

– Dzisiejszy festyn, jak i cały tydzień organizowali nasi pracownicy. Pani Agnieszka i pani Beata są szefowymi dzisiejszego pikniku, ale osób zaangażowanych w organizację było wiele – wskazała Barbara Gąsak, prezes Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych. – Witam placówki i organizacje pozarządowe. Bawmy się kochani, weselmy, zapomnijmy o naszych troskach. Mamy ten klucz, otwierajmy nim te bramy – dodała.

W trakcie festynu nie zabrakło muzyki, śpiewu i tańca. Były także m.in. gry i konkursy, loteria fantowa, trampolina, pokaz jazdy konnej, a także – dzięki Fundacji Czterolistna-KONI-czyna – możliwość jazdy konnej.

W namiocie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego można było wykonać podstawowe badania. Podczas festynu obecne były także służby mundurowe: policja, Straż Miejska (z grą edukacyjną) i strażacy z JRG 1.

Organizatorami festynu byli: Elbląska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Sielanka” oraz Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych.

Print Friendly, PDF & Email