W czerwcu Elbląskie Święto Muzyki. Na scenie Groovno, Skubas i Vito Bambino

W czerwcu Elbląskie Święto Muzyki. Na scenie Groovno, Skubas i Vito Bambino
Fot. Mateusz Misztal

Góra Chrobrego i Stare Miasto między 16 a 18 czerwca przepełnione będą muzyką. Przedstawiciele Stowarzyszenia Kulturalnego Co Jest? przedstawili dziś harmonogram wydarzenia.

Trzy dni przepełnione muzyką, do tego tradycyjny muzyczny przemarsz, który w tym roku wzbogaci elbląska Orkiestra Wojskowa – tak w wielkim skrócie opisać można EŚM.

– W tym roku Elbląskie Święto Muzyki nie zawęża się do jednego dnia, ale do weekendu, a nawet „peryferii” – mówi Wojciech Minkiewicz ze Stowarzyszenia Kulturalnego Co jest?. – Nie wszystkie elementy nadchodzącego wydarzenia możemy zdradzić, bo mamy też przygotowaną pewną niespodziankę – dodaje.

Pokazy, wystawy, animacje i dużo muzyki

Elbląskie Święto Muzyki rozpocznie się 16 czerwca od Muzycznej Parady Ulicznej, która rozpocznie się przed Halą Widowiskowo-Sportową przy ul. Grunwaldzkiej i wyruszy o godz. 17:00.

– Będzie się ona składała z pojazdów wszelkiej maści. Od piętrowego autobusu po samochody, które będziemy mieli w tej paradzie dzięki zaprzyjaźnionej firmie G&S Classic wyjaśnia Minkiewicz. – Chcemy zrobić sporo fajnego, wesołego, muzycznego oczywiście, hałasu. Będziemy grać z pokładu autobusu, i mam nadzieję, że jeśli ktoś przypadkowo będzie szedł tą trasą to, co najmniej się uśmiechnie, a może potupie w rytm jakiejś skocznej melodii – dodaje.

Muzyczne nuty wraz z zabytkowym autobusem oraz amerykańskimi samochodami i motocyklami popłyną na trasie: Grunwaldzka – Hetmańska – 12 lutego – Płk. Dąbka – Odrodzenia.

Sobota (17 czerwca) zapowiada się koncertowo. O godz. 18:00 na scenie głównej pojawi się Groovno. Półtorej godziny później na Górze Chrobrego zagra Klawo, a o 21:00 główną scenę zajmie Skubas.

Poza tymi muzycznymi atrakcjami na mieszkańców Elbląga czekała będzie także Strefa Chillout, Strefa Gastro, a także przeróżne animacje. Do pętli przy ul. Marymonckiej kursował będzie darmowy, zabytkowy muzyczny tramwaj. Między 15:00 a 23:00 na górze Chrobrego odbywał się będzie Piknik Kulturalny.

Niedziela to czas muzycznych prezentacji ulicznych (13:00-18:30), strefy animacji dziecięcych (15:00-18:00) i warsztatów tworzenia instrumentów (16:00).

O 17:00 dla dzieci zagra zespół Czereśnie, dwie godziny później przejdzie parada uliczna. Finałowym wydarzeniem muzycznego weekendu będzie koncert Vito Bambino, który zaśpiewa na dziedzińcu Muzeum Archeologiczno-Historycznego.

Z kolei 21 czerwca o godz. 19:30 przy Przystani Grupy Wodnej rozpocznie się Muzyczna Noc Kupały. W programie warsztaty robienia wianków i puszczanie ich na wodzie.

Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? założyło niedawno profil na Patronite (kliknij tu). Jest to miejsce, w którym dobrowolnie wesprzeć można uzdolnionego twórcę lub grupę – w tym przypadku – stowarzyszenie.

Print Friendly, PDF & Email