W Chorzowie rozpoczął działalność Klub Kibiców Niepełnosprawnych

W Chorzowie rozpoczął działalność Klub Kibiców Niepełnosprawnych
Fot. Pixabay

Z inicjatywy fanów powstał oficjalny Klub Kibiców Niepełnosprawnych Ruchu Chorzów. – Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że zaczynamy oficjalnie działać. Wprawdzie jest nas dopiero garstka, ale naszym celem jest zmotywowanie i zachęcenie innych niepełnosprawnych do aktywnego uczestnictwa w meczach i nie tylko – podkreślają inicjatorzy przedsięwzięcia.

– Chcemy wyjść naprzeciw ludziom, którzy boją się, bądź nie mają możliwości dotrzeć na Cichą, by razem z nami aktywnie kibicowali naszemu kochanemu Ruchowi. Może i Wy macie w rodzinie, wśród sąsiadów, znajomych takie osoby, może oczekują na bodziec z Waszej i naszej strony. Poinformujcie ich, że mogą, że są mile widziani i znajdą się osoby do pomocy – napisali w komunikacie założyciele klubu.

Pochodzą nie tylko z Chorzowa, bo jak podkreślają, „Ruch ma kibiców wszędzie”. Oprócz kibicowania ulubionej drużynie w planach są spotkania, wyjazdy integracyjne, wymiana doświadczeń i wiedzy.

– Jeżeli ktoś kiedykolwiek miał do czynienia z niepełnosprawnymi, to wie z iloma rzeczami muszą się zmierzyć. I tutaj pragniemy zaznaczyć, iż absolutnie nie potrzebujemy czyjegoś współczucia, my potrzebujemy czasami pomocy czysto technicznej. Jesteśmy tacy jak Wy pełnosprawni, tylko los spłatał nam figla. Cieszymy się jak Wy, myślimy jak Wy, czujemy jak Wy, a najlepsze, że potrafimy się śmiać z samych siebie. Prosimy o traktowanie nas równorzędnie i wspieranie emocjonalne, przecież mamy jeden cel: kibicować, wspierać i kochać nasz Ruch – dodają członkowie stowarzyszenia, które zostało oficjalnie zarejestrowane przez chorzowski Urząd Miasta 6 lipca.

Źródło: KKN Ruch Chorzów
oprac. MM
Print Friendly, PDF & Email