W. Brytania: Rekordowa liczba nowych zakażeń koronawirusem – ponad 39 tys.

W. Brytania: Rekordowa liczba nowych zakażeń koronawirusem – ponad 39 tys.
Fot. Pixabay

Najwyższą od początku pandemii liczbę nowych zakażeń koronawirusem – 39 237 – wykryto w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii. Na COVID-19 zmarło 744 kolejnych chorych – poinformował w środę po południu brytyjski rząd.

Łącznie odnotowano do tej pory w Wielkiej Brytanii 2 149 551 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Jest to szósty najwyższy bilans na świecie – więcej jest tylko w USA, Indiach, Brazylii, Rosji i Francji.

Dotychczas z powodu COVID-19 zmarło w Wielkiej Brytanii 69 051 osób.

We wtorek informowano o zdiagnozowaniu poprzedniej doby 36 804 infekcji i śmierci 691 osób zakażonych koronawirusem.

W bilansach nie jest sprecyzowane, jaką część z tych zakażeń stanowi nowa odmiana koronawirusa, która jak wskazują władze, jest przyczyną dużych wzrostów liczby infekcji w ostatnich dniach w Anglii.

Wcześniej w środę minister zdrowia Wielkiej Brytanii Matt Hancock poinformował, że od 26 grudnie restrykcje epidemiczne rozszerzone zostaną na większą część wschodniej i południowo-wschodniej Anglii, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się nowego szczepu koronawirusa.

Oznajmił też, że nowy wariant wirusa wykryty w Wielkiej Brytanii przeszedł kolejną mutację i stał się jeszcze bardziej zaraźliwy. (PAP)

Print Friendly, PDF & Email