W. Brytania: Księżna Camilla, żona księcia Karola, zakażona koronawirusem

W. Brytania: Księżna Camilla, żona księcia Karola, zakażona koronawirusem
Fot. Oltion Bregu / Pexels

Księżna Camilla, żona brytyjskiego następcy tronu księcia Karola, uzyskała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa i poddaje się izolacji – poinformował w poniedziałek rzecznik ich rezydencji (Clarence House).

– Jej Królewska Wysokość Księżna Kornwalii uzyskała pozytywny wynik testu na COVID-19 i poddaje się izolacji. Nadal postępujemy zgodnie z wytycznymi rządowymi – oświadczył rzecznik.

74-letnia księżna Camilla zakażona koronawirusem jest po raz pierwszy. W miniony czwartek poinformowano, że pozytywny wynik testu uzyskał książę Karol, dla którego jest to już drugie zakażenie.

Dzień wcześniej obydwoje uczestniczyli w przyjęciu w British Museum na cześć British Asian Trust, organizacji charytatywnej działającej na rzecz zmniejszenia ubóstwa w południowej Azji. Po wykryciu koronawirusa u księcia Karola, odwołał on swój udział w zaplanowanych na następne dni wydarzeniach, natomiast księżna Camilla, u której przeprowadzony w czwartek test nie wykazał obecności wirusa, uczestniczyła tego dnia w innym spotkaniu.

Obydwoje są w pełni zaszczepieni i przyjęli dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19.

Po informacji o zakażeniu księcia Karola, brytyjskie media podały powołując się na źródła w Pałacu Buckingham, że widział się on z królową Elżbietą II dwa dni wcześniej, czyli we wtorek, ale nie wykazuje ona żadnych objawów choroby. (PAP)

bjn/ jar/
Print Friendly, PDF & Email