Victoria Wiktorii

Victoria Wiktorii
Fot. Wiktoria Trochimiuk / arch. prywatne

Humanistka z drugiej klasy II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Elblągu Wiktoria Trochimiuk została laureatem prestiżowej Olimpiady organizowanej przez Uniwersytet Warszawski.

– Rozwiń skrót BCU, oznaczający jeden z rodzajów planu filmowego,

– Jak nazywamy element rozpoczynający artykuł, często streszczający jego treść, wyeksponowany zwykle pogrubioną czcionką?

– Podaj nazwisko osoby, która jako pierwsza skonstruowała mechaniczny kalkulator,

– Kto otrzymał Telekamerę w 2020 w kategorii aktorka?

Na takie między innymi pytania musieli odpowiedzieć finaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mediach. Po raz siódmy 12 marca br. odbył się finał Olimpiady Wiedzy o Mediach. Jak co roku organizatorem był Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW, a współorganizatorami 15 wyższych uczelni z całego kraju.

– Tegoroczny finał przeprowadzony został w formie zdalnej. Po napisaniu testu z zakresu wiedzy o mediach zawodnicy uczestniczyli w zdalnych spotkaniach z redaktorami: Robertem Sochą, Maciejem Samcikiem, Marcinem Łukawskim i Piotrem Jaźwińskim. Ci, którzy najlepiej napisali test, wzięli udział w quizie, a ich odpowiedziom przysłuchiwali się pozostali uczestnicy oraz publiczność, gdyż cały finał był transmitowany na pomocą kanału YouTube. W wyniku tej rywalizacji wyłoniono zwycięzców tegorocznej edycji – informują organizatorzy.

W centralnym finale wśród 150 uczestników z całej Polski wzięły udział 3 uczennice z II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu: tegoroczna maturzystka Wiktoria Gąsak oraz dwie uczennice klasy drugiej: Edyta Goździejewska i Wiktoria Trochimiuk. Wszystkie z klasy humanistycznej. Sukces osiągnęła Wiktoria Trochimiuk zostając jednym z 48 laureatów VII Olimpiady Wiedzy o Mediach. Oprócz tytułu, licealistka otrzymała cenne nagrody rzeczowe i indeks na jeden z 16 państwowych uniwersytetów.

Warto dodać, że uczniowie II LO kolejny raz z sukcesem biorą udział w centralnym finale Olimpiady Wiedzy o Mediach. To już 5 finał elbląskich licealistów z „Jagiellończyka”. Zaś laureatami tej interdyscyplinarnej Olimpiady zostało już 4 uczniów II LO.

Marek Nowosad
Print Friendly, PDF & Email