Uzdrowisko Lądek-Długopole oferuje rehabilitację osobom, które przeszły COVID-19

Uzdrowisko Lądek-Długopole oferuje rehabilitację osobom, które przeszły COVID-19
Fot. Pixabay

Należące do samorządu województwa dolnośląskiego Uzdrowisko Lądek-Długopole od środy oferuje rehabilitację osobom, które przechorowały COVID-19.

Uzdrowisko przygotowało specjalny pakiet zabiegów rehabilitacyjnych skierowany do pacjentów, którzy przeszli zakażenie koronawirusem – podał w środę w komunikacie Tomasz Lasek, kierownik działu sprzedaży Uzdrowiska Lądek-Długopole.

Oferta w szczególność kierowana jest do pacjentów, którzy przeszli COVID-19 z uszkodzeniem układu oddechowego oraz do osób, u których utrzymują się przewlekłe objawy poinfekcyjne, w tym zespół przewlekłego zmęczenia.

– Nasz kompleksowy program rehabilitacji opiera się na wykorzystaniu lądeckich zabiegów, których skuteczność w terapii wielu schorzeń jest znana i doceniana od pokoleń – podkreślił Lasek.

Przedstawiciele uzdrowiska podkreślają, że klimat Lądka-Zdroju określany jest jako „górski i silnie bodźcowy”. – Tutejszy klimat ma także działanie tonizujące na układ nerwowy, umożliwia wyciszenie i relaks. Naturalne bogactwo leczniczych źródeł oraz ukształtowanie terenu i dogodne warunki klimatyczne czynią Lądek-Zdrój miejscem idealnym na rekonwalescencję po przebytej chorobie COVID-19 – podkreślono.

Pacjenci chcący skorzystać z pakietów dla osób, które przeszły COVID-19, muszą posiadać zaświadczenie o przebytym zakażeniu wirusem SARS-CoV-2. Turnusy rehabilitacyjne dla osób po COVID-19 są płatne. (PAP)

Piotr Doczekalski
Print Friendly, PDF & Email