Uwaga na oszustwa przy sprzedażach internetowych

Uwaga na oszustwa przy sprzedażach internetowych
Fot. Pixabay

Ponad 16 tysięcy złotych zniknęło z konta pewnej elblążanki. Kobieta wystawiła na portalu używane ubrania, a gdy pojawiła się oferta „kupna” postąpiła… zgodnie ze wskazówkami przysłanymi jej na pocztę elektroniczną przez oszusta.

Oszuści posuwają się do najróżniejszych sposobów aby wprowadzić nas w błąd i wyłudzić nasze pieniądze. Podszywają się nawet pod kupujących. Czasem robią to mniej a czasem bardziej subtelnie.  

Pewna elblążanka za pośrednictwem portalu sprzedażowego wystawiła na sprzedaż bluzki. Następnie otrzymała wiadomość e-mail, że na jej konto zostaną wpłacone pieniądze ale musi postępować zgodnie z przesłanym algorytmem.

Po wejściu w nadesłany link okazało się, że… z jej konta nieustalona osoba dokonała transakcji na kwotę ponad 16 tysięcy złotych.

Sprawa została zgłoszona na policję i toczy się obecnie postępowanie.
Pamiętajmy: korzystając z serwisów sprzedażowych polegajmy na ich regulaminie a nie na informacjach przesłanych od kontrahentów. Nie otwierajmy nieznanych linków a nie dokonujmy operacji finansowych których nie rozumiemy. W przeciwnym razie narażamy się na utratę pieniędzy.

KMP w Elblągu
Print Friendly, PDF & Email