Uśmiech mimo deszczu

Fot. Mateusz Misztal

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 odbył się tradycyjny Festyn Rodzinny „Zobacz uśmiech”. Na najmłodszych i tych nieco starszych czekało wiele atrakcji i choć pogoda nie dopisała, to uśmiech nie znikał z twarzy.


KLIKNIJ W ZDJĘCIE GŁÓWNE I ZOBACZ FOTORELACJĘ Z WYDARZENIA

– Jest to już piętnasty festyn. Po raz pierwszy bawiliśmy się w deszczu, w wichurze, na lotnisku. Mam nadzieję, że dziś wszelkie moce pozwolą uniknąć tego – mówił tuż przed rozpoczęciem imprezy dyrektor SOSW nr 1 Leszek Iwańczuk. – Chcemy podsumować rok szkolny, ale jednocześnie pokazać, że szkolnictwo specjalne to jest radosny dział oświaty, gdzie na równi z nauką, rewalidacją, wychowaniem i opieką jest również zabawia, która musi wywołać uśmiech u dzieci i u dorosłych – dodał.

Podczas festynu nie zabrakło konkurencji sportowych, w tym także strzelania z łuku. Strażacy zadbali o naukę pierwszej pomocy. W wydarzeniu udział wzięli także przedstawiciele innych służb: policji, straży granicznej, aresztu śledczego i straży miejskiej.

– Cieszę się, że pan dyrektor ze swoją kadrą zorganizowali to wydarzenie. Cieszę się, że mogłem, że czas pozwolił mi tu przyjechać i spotkać się przede wszystkim z mieszkańcami, bo jestem dla mieszkańców i staram się takie inicjatywy odwiedzać – zaznacza prezydent Elbląga Michał Missan. – Szczególnie u młodych ludzi, którzy kończą rok szkolny i zaczynają wakacje, ten uśmiech jest nieodłączną częścią tego momentu, a dziś go tym piknikiem wspomagamy i podtrzymujemy na dłużej – dodaje.

Było także malowanie twarzy, plecienie warkoczyków, bańki mydlane i jazda konna. Mimo deszczu odbyła się także lekcja zumby, był również mecz rugby, konkurs na rodzinne wypieki i loteria fantowa. najważniejszy tego dnia był jednak uśmiech.

Print Friendly, PDF & Email