USA: Sekretarz obrony Lloyd Austin zainfekowany koronawirusem

USA: Sekretarz obrony Lloyd Austin zainfekowany koronawirusem
Fot. Pixabay

Sekretarz obrony USA Lloyd Austin poinformował w niedzielę, że dokonany tego dnia jego test na COVID-19 wykazał pozytywny rezultat. Austin dodał, ze ma lekkie objawy i przez najbliższe 5 dni będzie odbywał domową kwarantannę. Zapewnił, że nie wpłynie to na jego pracę jako szefa resortu.

Austin dodał, że zamówił test w niedzielę kiedy wystąpiły u niego pierwsze objawy. Przebywał wówczas w domu na odpoczynku.

Szef Pentagonu poinformował, że zamierza kierować swoim resortem zdalnie a w niektórych przypadkach reprezentować go będzie jego zastępczyni Kathleen Hicks.

Austin dodał, że jest w pełni zaszczepiony a trzecią dawkę przypominającą otrzymał na początku października. – Mój lekarz powiedział mi, że mój status powoduje, że infekcja ma o wiele łagodniejszy przebieg niż gdybym nie był zaszczepiony – zaznaczył.

Według słów Austina po raz ostatni spotkał się z prezydentem Bidenem we wtorek 21 grudnia, czyli ponad tydzień przed wystąpieniem objawów infekcji i wówczas jego test miał wynik negatywny.

Szybkie rozprzestrzenianie się w USA wyjątkowo zakaźnego wariantu koronawirusa Omikron spowodowało prawdziwą eksplozję infekcji. Tylko w ub. sobotę zarejestrowano 346 869 nowych przypadków. Liczba zgonów zwiększyła się o 377 do 828 562. (PAP)

jm/

Print Friendly, PDF & Email