USA: Biden zaszczepi się trzecią dawką przeciwko COVID-19

USA: Biden zaszczepi się trzecią dawką przeciwko COVID-19
Fot. Pixabay

Prezydent USA Joe Biden oraz jego małżonka Jill zaszczepią się trzecią dawką szczepionki przeciwko COVID-19, ale dopiero wtedy kiedy będzie ona w USA powszechnie dostępna – poinformował w piątek Biały Dom.

– Poczekamy aż będzie ona (trzecia dawka) powszechnie dostępna, co – jak się spodziewamy – nastąpi wkrótce – powiedziała dziennikarzom rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki.

Biden powiedział telewizji ABC News w sierpniu, że on oraz pierwsza dama Jill Biden przyjmą trzecią dawkę szczepionki (booster shot) aby zwiększyć swoją odporność.

Prezydent wypowiadał się po tym jak jego administracja przedstawiła program zakładający udostępnienie trzeciej dawki zaaprobowanej szczepionki dla dorosłych Amerykanów poczynając od 20 września.

Program zaczęto realizować mimo, że miliony Amerykanów nie przyjęły nawet jednej dawki, podobne jak obywatele wielu krajów świata, które mają kłopoty z niewystarczającymi dostawami szczepionek.

78-letni Biden oraz jego żona otrzymali pierwszą dawkę szczepionki Pfizer-BioNTech w grudniu ub. r. kiedy w USA dopiero rozpoczynano program szczepień. (PAP)

Print Friendly, PDF & Email