Urząd Miasta Łodzi zakupił sprzęt do ewakuacji OzN i seniorów

Urząd Miasta Łodzi zakupił sprzęt do ewakuacji OzN i seniorów
fot. UM Łódź

Łódź zakupiła specjalistyczny sprzęt do niesienia pomocy w nagłych wypadkach osobom starszym oraz niepełnosprawnym. Do ich obsługi zostali również przeszkoleni pracownicy placówek Urzędu Miasta Łodzi i strażnicy miejscy.

Podczas kursu z ewakuacji zostali przeszkoleni administratorzy wszystkich budynków należących do Urzędu Miasta Łodzi, strażnicy miejscy pełniący dyżury w tych budynkach oraz pracownicy Oddziału ds. Osób Niepełnosprawnych. W razie zagrożenia, np. pożaru upoważnione osoby będą mogły za pomocą nowego sprzętu pomóc wszystkim, niezależnie od ograniczeń w sferze mobilności, percepcji czy psychiki.

– W budynku przy ul. Zachodniej 47, gdzie przyjmuje łodzian m. in. Rzecznik Osób Niepełnoprawnych dysponujemy specjalnym krzesłem do ewakuacji, tak by można było bezpiecznie i komfortowo sprowadzać osobę ewakuowaną po schodach. Ponadto w budynkach urzędu miasta przy ul. Piłsudskiego 100 i ul. Piotrkowskiej 104 mamy schodołazy elektryczne. Pomagają one osobom z niepełnosprawnościami w przemieszczaniu się na wyższe kondygnacje urzędu – dodaje Paweł Jędrachowicz, koordynator ds. dostępności architektonicznej w Urzędzie Miasta Łodzi.

UM Łódź
Print Friendly, PDF & Email