Tworzyli gry dla osób niepełnosprawnych. Kolejna część projektu ID GAMES w SOSW nr 1 w Elblągu

Fot. SOSW nr 1 / nadesłane

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Elblągu w piątek (15 stycznia) odbyły się warsztaty „Współtworzenie gier pomocniczych dla osób niepełnosprawnych intelektualnie w celu zwiększenia ich integracji”. Celem spotkania było opracowanie prototypów gier dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością intelektualną.

W warsztatach udział wzięły osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich opiekunowie, specjaliści pedagogiki specjalnej, wolontariusze na co dzień pomagający osobom niepełnosprawnym oraz projektanci gier. W pierwszej części warsztatów uczestnicy pogłębili swoją wiedzę na temat niepełnosprawności intelektualnej, cech i potrzeb osób z niepełnosprawnością intelektualną, emocjonalnego i praktycznego obciążenia opiekunów, sposobów wsparcia i integracji społecznej.

Następnie podzielono uczestników na dwa zespoły. Ich zadaniem było przetestowanie wybranych gier. W trakcie gry specjaliści pedagogiki specjalnej przeprowadzili wywiady z osobami z niepełnosprawnością intelektualną. Zebrane informacje wykorzystane zostały w trzeciej części spotkania. Uczestnicy opracowali prototypy gier wspierających integrację osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Warsztaty były częścią projektu ID GAMES, w którym razem ze specjalistami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Elblągu udział biorą przedstawiciele instytucji z Rumunii, Grecji i Portugalii. Wypracowane na warsztatach prototypy zostaną przekazane partnerom projektu, którzy zajmą się opracowaniem kompletnych gier.

Projekt ID GAMES współfinansowany jest ze środków w ramach programu Unii Europejskiej „Erasmus+”.

KLIKNIJ W ZDJĘCIE GŁÓWNE, BY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z WYDARZENIA
Magdalena Janiak
Print Friendly, PDF & Email