Trzy elbląskie szkoły wzbogaciły się o nowe boiska

Fot. Mateusz Misztal
Fot. Mateusz Misztal
Fot. Mateusz Misztal
Fot. Mateusz Misztal

Dziś na terenie Elbląga oddane zostały do użytku trzy boiska sportowe. Każde z nich powstało przy placówce oświatowej i służyć ma uczniom. Nowego boiska doczekały się SP nr 21, SP nr 18 i SOS-W nr 1.

– Tak się akurat składa, że w centrum jest dużo przedsięwzięć, które były rozpoczynane i mamy okazję kończyć te przedsięwzięcia. Jesteśmy tu, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, gdzie tak jak widzimy zrealizowany jest projekt boiska z nawierzchnią z tworzywa sztucznego. […] Jest to jedna z trzech lokalizacji, w których w przetargu wygrała jedna firma i realizowała zadania tutaj, w szkole podstawowej nr 18 i w szkole podstawowej nr 21 – mówi prezydent Witold Wróblewski.

Prace w trzech wspomnianych lokalizacjach rozpoczęły się w połowie grudnia 2019 roku. Za całość prac odpowiadała firma ELSIK. Zakres prac obejmował: przygotowanie terenu i rozbiórkę elementów istniejących, budowę boiska poliuretanowego wielofunkcyjnego, dostawę i montaż piłkochwytów, wykonanie robót sanitarnych i zagospodarowanie terenu zielenią.

Przy SP nr 18 i SP nr 21 powstanie jeszcze hala namiotowo-szkieletowa, dzięki której możliwe będzie korzystanie z boisk w różnych warunkach atmosferycznych. SP nr 21 wzbogaci się także w budynek szatniowo-sanitarny.

– Są tutaj różne możliwości wykonywania ćwiczeń i zajęć z wychowania fizycznego. Jeszcze raz chciałbym podziękować radzie, że te środki w budżecie zostały utrzymane, chciałem podziękować pani dyrektor departamentu inwestycji, która bezpośrednio z pracownikami nadzorowała to przedsięwzięcie, projektantowi i wykonawcy – zaznaczył prezydent Elbląga. – Myślę, że wszystkie trzy szkoły są zadowolone i ta infrastruktura sportowa w każdej szkole jest potrzebna. Cieszę się, że w oświacie co roku wzbogacamy tą infrastrukturę.

Jak przekazał prezydent Wróblewski miasto starało się o dofinansowanie ze środków ministerialnych jednak te nie zostały przyznane. Elbląg podzielił więc inwestycje na części i zdecydował o realizacji zadań z własnych środków. Wspomniane zadaszenie i szatnia powstaną w przyszłym roku.

– Samorząd elbląski dba o bezpieczeństwo i rozwój bazy sportowej. Infrastruktura, którą tutaj widzimy zabezpiecza wszystkie podstawowe rzeczy. To, że w niedługim czasie, mam nadzieję […] postanie zadaszenie, to będzie znaczyło, że rzeczywiście dbamy o system edukacji o cały pion szkoleniowy – mówi przewodniczący Rady Miasta Antoni Czyżyk.

Miasto przekazało także na ręce dyrektorów trzech placówek zestawy piłek do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki.

– Chcę powiedzieć, że Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy po raz kolejny jest wyróżniony. Serdecznie dziękuję panu prezydentowi i radzie miejskiej, a także pani dyrektor, która osobiście nadzorowała budowę i departamentowi edukacji za zrozumienie potrzeb – mówi dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 Leszek Iwańczuk. – O ile w innych szkołach potrzeba obiektu sportowego wynika z faktu rozwoju kultury fizycznej o tyle u nas dochodzi bardzo ważny element rewalidacyjny i ten obiekt będzie temu służył – wskazuje.

Łączny koszt wszystkich trzech inwestycji to 1 690 181, 33 zł.

Print Friendly, PDF & Email