Trzy dni z paralekkoatletyką w Bydgoszczy

Trzy dni z paralekkoatletyką w Bydgoszczy
Fot. Pixabay

Od dziś do niedzieli potrwa Grand Prix World Para Athletics Prestiżowe paralekkoatletyczne zawody tej rangi zawitały do Polski po raz pierwszy!

W ciągu roku odbywa się dziewięć imprez Grand Prix. Gospodarzem jednego z nich (od dziś do niedzieli) będzie Bydgoszcz!

– Niewątpliwe decyzja o przyznaniu Polsce jednej z dziewięciu imprez Grand Prix w danym roku jest podyktowana rosnącą siłą polskiego sportu paraolimpijskiego na arenie międzynarodowej. W ostatnich mistrzostwach Europy w paralekkoatletyce to reprezentacja Polski wygrała klasyfikację medalową z dorobkiem 26. złotych medali – zaznacza Polski Związek Niepełnosprawnych „Start”. – Zawsze i wszędzie pod hasztagiem #KibicujemyParaolimpijczykom wraz z Polskim Komitetem Paraolimpijskim obserwujemy wydarzenia związane z biało-czerwonymi! Nie inaczej będzie podczas Grand Prix World Para Athletics.

Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka wypełni się najlepszymi paralekkoatletami na świecie. Nie zabraknie tam również reprezentantów Polski. Zawody Grand Prix w Bydgoszczy to również znakomity sprawdzian przed przyszłorocznymi mistrzostwami Europy, które odbędą się właśnie na stadionie bydgoskiej Zawiszy.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Komitet Paraolimpijski i prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Print Friendly, PDF & Email