Trzej Królowie przejdą ulicami miasta

Trzej Królowie przejdą ulicami miasta
Fot. Rafał Sułek

6 stycznia o godz. 13:00 z Placu Jagiellończyka ulicami miasta wyruszy Orszak Trzech Króli. Będzie zmierzał do Katedry św. Mikołaja, gdzie mędrcy złożą pokłon dzieciątku bożemu.

Po przerwie spowodowanej pandemią, orszak powraca na elbląskie ulice. A wraz z nim trzej mędrcy, którzy ulicami miasta podążać będą do stajenki by złożyć pokłon dzieciątku bożemu. Po drodze trzej królowie będą świadkami scenek biblijnych przygotowanych przez organizatorów. Na zakończenie Orszaku Trzech Króli odprawiona zostanie msza św w katedrze.

– My – organizatorzy jesteśmy stęsknienie za powrotem do wspólnego, hucznego świętowania, które zaburzył nam covid. Czas minął i znów możemy poczuć tą piękną atmosferę wspólnego przejścia śladami Trzech Króli po ulicach Elbląga w rozśpiewanym orszaku, aby w katedrze złożyć pokłon dzieciątku. Zapraszamy, ubierzcie się ciepło, zaproście swoje rodziny, przyjaciół, sąsiadów i spotkajmy się o godzinie 13:00 na Placu Jagiellończyka w Elblągu – mówią organizatorzy wydarzenia.

W tym roku hasło przewodnie Orszaku Trzech Króli brzmi „Niech prowadzi nas gwiazda”. Ma ono przypominać uczestnikom, co zmobilizowało mędrców ze Wschodu do wyruszenia w drogę. Ponadto wskazuje, że każdy z nas potrzebuje na swojej drodze dobrych przewodników, którzy będą wskazywać właściwy kierunek.

Imprezę objęli swoim patronatem biskup elbląski Jacek Jezierski i prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Print Friendly, PDF & Email