Trzaskowski: Współpracujemy z wojewodą nad otwarciem Szpitala Południowego

Trzaskowski: Współpracujemy z wojewodą nad otwarciem Szpitala Południowego
Fot. Pixabay

Współpracujemy z wojewodą nad jak najszybszym otwarciem Szpitala Południowego. Staramy się, żeby zaczął funkcjonować zimą – powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Jak wskazał Trzaskowski, wsparcie ze strony wojewody uważa za „pewien paradoks”. – Wcześniej rząd PiS przez cały czas kontestował powołanie szpitala, nie chciał dać kontraktu, musieliśmy przekierowywać kontrakty z innych szpitali. Teraz jednak działamy razem, żeby Szpital Południowy jak najszybciej zaczął przyjmować pacjentów – powiedział.

Prezydent stolicy dodał, że władze miejskie przygotowały autobusy, które przewożą ludzi do m.in. szpitala na Stadionie Narodowym. – Miejmy nadzieję, że ten szpital przyczyni się do stabilizowania sytuacji. A my pomagamy jak możemy i stosujemy się do rządowych rozporządzeń, nawet jeśli nie mają one sensu – zaznaczył.

Podczas konferencji Trzaskowski odniósł się także do budowy odcinka drugiej linii metra na Bemowie twierdząc, że prace postępują. – W tym tygodniu tarcza Krystyna skończyła pracę. Mamy 1400 metrów nowego tunelu i możemy rozpocząć prace nad montażem torowiska pod stacje Ulrychów i Powstańców Śląskich – wskazał. (PAP)

Alicja Skiba
Print Friendly, PDF & Email