Trwają zapisy do Biegu Niepodległości

Trwają zapisy do Biegu Niepodległości
Fot. Adminstrator

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do VI Elbląskiego Biegu Niepodległości, którego trasa prowadzić będzie ulicami naszego miasta w poniedziałek, 11 listopada. W biegu głównym do przebiegnięcia jest dystans 10 km, a w rywalizacji trzyosobowych sztafet – 3,333 km.

Elbląg, podobnie jak wiele innych miast w naszym kraju, włącza się w uroczyste obchody odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji, już po raz szósty, wystartuje Elbląski Bieg Niepodległości. Do pokonania biegacze będą mieli dystans 10 km, przewidziano także bieg sztafet (3 razy 3 333 m) oraz Mały Bieg Niepodległości dla dzieci.

– Gorąco zachęcamy wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania tego ważnego dla naszego kraju święta – mówi Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez MOSiR. – Podobnie jak w latach ubiegłych prosimy uczestników biegu o wzięcie ze sobą różnego rodzaju symboli narodowych. Wspólnie stwórzmy biało–czerwony korowód, który 11 listopada opanuje ulice Elbląga.

Trasa biegu będzie przebiegała przez centrum miasta. Start i meta będą znajdowały się przy ul. Teatralnej, a biegacze pokonają trzy pętle ulicami: Teatralna, Robotnicza, Pocztowa, Rycerska, Tysiąclecia, Hetmańska, Armii Krajowej i 12 Lutego.

– Dzięki temu, że trasa podzielona jest na 3 pętle po 3 333 metry, organizujemy ponownie rywalizację dla sztafet – dodaje Krzysztof Fedak. – Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które wolą pokonać krótszy dystans niż 10 km.

Rano, przed biegiem głównym, wystartuje również Mały Bieg Niepodległości. Młodsi biegacze, w zależności od kategorii wiekowej, będą rywalizowali na dystansach od 50 do 600 metrów, a ich trasa wyznaczona będzie na ul. Teatralnej.

Zapisy do biegu głównego, sztafet oraz Małego Biegu Niepodległości przyjmowane są za pomocą serwisu Elektroniczne Zapisy. Przypominamy, że każda z osób biorących udział w rywalizacji sztafet musi dokonać pełnej rejestracji.

Program VI Elbląskiego Biegu Niepodległości:

Niedziela, 10.11.2019 r.
10.00 – 15.00 – Wydawanie pakietów startowych – biuro zawodów w budynku lodowiska Helena, ul. Karowa 1.

Poniedziałek, 11.11.2019 r.
9.00 – 10.30 – Wydawanie pakietów startowych – biuro zawodów w budynku lodowiska Helena, ul. Karowa 1.
10.55 – 12.30 – Starty do Małego Biegu Niepodległości (dzieci od 0-15 lat) .
13.25 – Uroczyste otwarcie zawodów.
13.30 – VI Elbląski Bieg Niepodległości na 10 km oraz Sztafety – bieg kobiet i mężczyzn
14.15 – Wydawanie posiłków dla zawodników.
15.30 – Dekoracja zwycięzców biegu głównego oraz Sztafet.
15.45 – Zamknięcie zawodów.

Organizatorami VI Elbląskiego Biegu Niepodległości są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.

Print Friendly, PDF & Email