Trwa budowa nowego przedszkola i żłobka

Trwa budowa nowego przedszkola i żłobka
Fot. UM Elbląg

Pierwsze ściany już stoją. Rozpoczął się montaż budynku nowego przedszkola i żłobka na osiedlu Zatorze. Nowoczesny obiekt powstaje w miejscu dotychczasowego Przedszkola nr 18, przy ul. Mielczarskiego.

– Będzie to najnowocześniejsza placówka oświatowa w mieście. Energooszczędny, ekologiczny obiekt wykonywany jest w systemie prefabrykowanym drewnianym. Montaż konstrukcji budynku potrwa ok. 2 tygodni – podkreśla Prezydent Witold Wróblewski.

W budynku oprócz sal, zaplecza kuchennego i socjalnego znajdować się będą między innymi pomieszczenia do gimnastyki, rytmiki, gabinety specjalistyczne, sala do zajęć sensorycznych, terapii pedagogicznej i socjoterapii. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zakres robót budowlanych obejmuje również zagospodarowanie terenu, wykonanie dróg dojazdowych, dojść do budynku, miejsc postojowych oraz dostawę i montaż wyposażenia placów zabaw.

Termin zakończenia robót budowlanych to 23 listopada 2021 roku.

W nowym obiekcie opiekę będzie miało 210 dzieci – 6 oddziałów przedszkolnych i 3 nowe oddziały żłobkowe. Koszt inwestycji to 9 690 000 zł, z czego dofinansowanie z Funduszu Inwestycji Lokalnych wynosi  5875 926 zł, oraz 1 619 454 zł z rządowego programu „Maluch+”.

UM Elbląg
Print Friendly, PDF & Email