Trump: Być może czeka nas wkrótce piękna niespodzianka ws. szczepionki na koronawirusa

Trump: Być może czeka nas wkrótce piękna niespodzianka ws. szczepionki na koronawirusa
Fot. Pixabay

Prezydent USA Donald Trump powiedział w środę, że Polska uzyska szybki dostęp do szczepionki na koronawirusa. – Pracujemy nad nią bardzo mocno. Być może czeka nas wkrótce piękna niespodzianka – mówił.

Prezydenci Polski i USA: Andrzej Duda i Donald Trump zostali zapytani na konferencji prasowej, czy jest szansa, by Polska uczestniczyła w opracowywaniu i uzyskała wczesny dostęp zarówno do szczepionki, jak i leków na koronawirusa. – Pracujemy bardzo mocno nad jednym i drugim, znajdujemy świetne odpowiedzi. Myślę, że czeka nas bardzo fajna i piękna niespodzianka, szybciej niż mogliście się państwo spodziewać – powiedział Trump.

Podkreślił, że Polska będzie angażowana „zarówno z punktu widzenia pomocy, jak i z punktu widzenia opieki nad Polakami, kiedy już będziemy mieli tę szczepionkę”. – Myślę, że będzie to bardzo szybko – dodał.

Prezydent Duda wskazywał, że Polska zaangażowała się we współpracę i „sojusznicze wspieranie – choćby w symbolicznym wymiarze – Stanów Zjednoczonych w walce z koronawirusem”.

– W oczywisty sposób zakładam, że biorąc udział w pracach badawczych i tym samym będąc współtwórcami tych leków i szczepionek, Polacy będą mogli liczyć na to, że będą one dostępne dla Polaków jak najwcześniej – powiedział Duda. Dodał, że taka jest jego intencja we współpracy z USA, aby jak najszybciej doprowadzić do tego, żeby szczepionki na koronawirusa były dostępne dla Polaków i innych społeczeństw.

Aleksandra Rebelińska, Marzena Kozłowska
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email