Tramwaj zwany pożądaniem

Tramwaj zwany pożądaniem
Mat. prasowe

„Tramwaj zwany pożądaniem” ponownie wyjedzie na gdańskie tory, w sobotę 3 grudnia. Na pokładzie pojazdu Gdańskich Autobusów i Tramwajów, wiedzą na temat profilaktyki zakażeń HIV, dzielić się będą wyszkoleni edukatorzy.

Pojazdy Gdańskich Autobusów i Tramwajów na co dzień towarzyszą mieszkańcom w drodze do pracy, czy szkoły, ale są też przestrzenią ważnych projektów społecznych adresowanych do mieszkańców. W tym m.in. realizowanej od wielu lat akcji „Tramwaj zwany pożądaniem”, dedykowanej profilaktyce zakażeń HIV.

Jak podkreślają organizatorzy akcji – Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland, projekt, dzięki swojej oryginalności, ma szansę zmienić sposób myślenia, przemodelować podejmowane zachowania oraz zazwyczaj negatywne nastawienie do wykonywania testów w kierunku HIV.

W „Tramwaju zwanym Pożądaniem” wiedzą na temat profilaktyki zakażeń HIV dzielić się będą wyszkoleni edukatorzy. Będzie można dowiedzieć się jakie zachowania są najbardziej ryzykowne, jak zabezpieczać się przed zakażeniem HIV, gdzie można wykonać anonimowy i bezpłatny test oraz jak wygląda ewentualne leczenie.

„Tramwaj zwany Pożądaniem – Pesa Swing, który 3 grudnia w godz. 16.00 – 21.30 będzie kursował na trasie Strzyża PKM – Chełm Witosa.

Przejazdy są ogólnodostępne i bezpłatne.

Print Friendly, PDF & Email