Tram&Bus Online - interaktywna mapa dla pasażerów gdańskiej komunikacji miejskiej

Tram&Bus Online - interaktywna mapa dla pasażerów gdańskiej komunikacji miejskiej
Fot. UM Gdańsk

Gdzie jest mój autobus lub tramwaj? Za ile minut przyjedzie na przystanek? Czy nie opóźniają go drogowe zatory? Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku przygotował kolejne udogodnienie dla Pasażerów.

Na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku pojawiła się testowa wersja interaktywnej mapy Tram&Bus Online, która łączy w sobie dane z rozkładów jazdy oraz SIP w przyjazny dla pasażera sposób. Można posługiwać się wyłącznie tym narzędziem planując podróż komunikacją miejską. Na bieżąco pokazywane są na niej:

  • pozycje autobusów i tramwajów, które aktualnie są na trasie,
  • informacje o najbliższych odjazdach z poszczególnych przystanków (wirtualna tablica).

– Jest to testowa wersja mapy, która będzie sukcesywnie uzupełniana o dodatkowe funkcje – mówi Sebastian Zomkowski, Dyrektor ZTM w Gdańsku. – Oddajemy Pasażerom zaawansowane technologicznie narzędzie, dzięki któremu sprawdzą pozycję pojazdu na mapie oraz czas jego odjazdu. Dotąd podobnym narzędziem dysponowała nasza Centrala Ruchu. Teraz, dzięki pomysłowi naszych specjalistów ds. utrzymania systemów, którzy wymyślili sposób, jak przekształcić dane w czytelną dla pasażerów formę, wszyscy podróżni będą mogli korzystać z tego rozwiązania. Pozwoli to na wygodne zaplanowanie podróży – podkreśla Zomkowski.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej ZTM.

Print Friendly, PDF & Email